Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Občanské sdružení CEDR otevírá další základní kurz patchworku

První proběhl začátkem roku, ale ti, kteří si nechali ujít možnost naučit se této dovednosti, nemusí zoufat. Na řadě je pokračování. Kurz se skládá ze dvou tříhodinových přednášek, které se budou konat v šicí dílně v komunitním centru v Krásné Lípě (1. patro domu služeb, Masarykova 1094). Švadlenky se zde naučí jak zacházet se speciálními pomůckami, vytvoří jeden až dva bloky, zjistí, co je quiltování a naučí se zakončit blok pomocí šikmého proužku. Pomocí pravítka a řezacího kolečka na řezací podložce vytvoří a na šicím stroji ušijí klasický patchwork.

Zájemci se mohou přihlásit v komunitním centru, na e-mailové adrese os.cedr @seznam.cz nebo na tel. 412 354 849, 775 233 703. Příjem přihlášek bude ukončen 31. března 2009. Cena šestihodinového kurzu je 280 Kč.

Patchwork je metoda, která spočívá ve skládání a sešívání různobarevných kousků látek v plochu připomínající mozaiku. Nastříhané látky mají geometrický tvar, který přes svoji jednoduchost a stále se opakující základní formu připouští mnoho variant.

Tisk Tisk | E-mail E-mail