Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
| 24. 1. 2007 | Nezařazené

Občanská poradna při Farní charitě Rumburk informuje o své činnosti

Co dělat, když prodejce odmítne přijmout reklamaci? Podepsal jsem s dealerem kupní smlouvu, mohu od ní odstoupit? Může být navýšena cena opravy věci?
Tyto a další dotazy bývají často zodpovídány v 37 občanských poradnách v celé republice sdružených v Asociaci občanských poraden (AOP), mezi něž patří i Občanská poradna při Farní charitě Rumburk. V rámci spotřebitelského poradenství řešíme běžné životní situace, se kterými se určitě téměř každý z nás alespoň jednou setkal. Díky finanční podpoře Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a spolupráci s AOP může i rumburská občanská poradna poskytovat kvalitní poradenství zaměřené na ochranu spotřebitele ve větší míře. Tato spolupráce začala v roce 2005 a pokračuje i v letošním roce. Za účelem zkvalitnění poradenských služeb byl vydán informační leták pro veřejnost „Spotřebitelský trhák“. Loni bylo poradnami poskytnuto přes 2000 rad a informací z oblasti prosazování práv spotřebitelů, přičemž zájem o poradenství tohoto druhu neustále stoupá. Nejčastější dotazy jsou spojeny s reklamací výrobků a služeb, ale i s předváděcími zájezdy a s uzavíráním smluv s dealery mimo sídlo prodejny.
Pokud máte i Vy problém spojený s reklamací nebo jiný dotaz, můžete se obrátit na Občanskou poradnu Rumburk. Poradíme Vám i v dalších třinácti právních oblastech, např. řešíme otázky bydlení, pracovního a rodinného práva, sociálního zabezpečení, aj. Rovněž pomáháme nezaměstnaným nad 50 let nebo občanům starším 50 let, kteří mohou o svou práci přijít, a to v rámci projektu „Aktivní padesátka“ podporovaného Státním rozpočtem ČR a Evropským sociálním fondem. Zaměřujeme se také na ekospotřebitelství – Zelenou domácnost, zodpovíme tedy i dotazy týkající se ekospotřebitelství.
Naše poradna se nachází v Sukově ul. v Rumburku, tel.: 412 384 745.

Tisk Tisk | E-mail E-mail