Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Klára Stodůlková krajskou přebornicí

V době, kdy zkušenější borci Judoklubu Rumburk startovali na velkém mezinárodním turnaji v Nizozemsku, nováčci našeho klubu bojovali v Krajském přeboru žáků-mláďat v Teplicích.
Ze šestice našich závodníků (a závodnic) byla nejúspěšnější Klárka Stodůlková, která ve váze do 28 kg děvčat porazila všechny své soupeřky před časovým limitem, tedy na ipon. Dominik Tomek po čtyřech vítězstvích a jediné porážce vybojoval 2. místo ve váze do 32 kg. V této váze startovali další dva naši chlapci – 4. Jára Singh a 5. Tomáš Hála. „Bramborovou medaili“, tedy 4. místo, vybojoval též Vašek Kopáček ve váze do 40 kg.
V kategorii mladších žáků se budou KP konat až na podzim, proto jejich soutěž byla vypsána jako Turnaj mládeže. Zde startoval náš Martin Hrabovický, který s jednou porážkou skončil až na třetím místě. Došlo zde ke kuriózní situaci, kdy se první tři závodníci vzájemně porazili a měli i shodné skóre pomocných bodů, a tak podle pravidel rozhodla nižší skutečná váha závodníků. Martin byl o 20 deka těžší…
Celkově všichni naši závodníci předvedli výkony vcelku podle našeho očekávání. Tomuto sportu se věnují teprve 9 měsíců a mají za sebou i víceletou přípravu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail