Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

České Švýcarsko o.p.s. vydává v letošním roce další nové publikace

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko pokračuje i v roce 2005 v publikační a vydavatelské činnosti. Nejnovějším počinem je vydání aktualizované podrobné mapy Českého Švýcarska a přilehlé části Saského Švýcarska v měřítku 1:25 000. Tato v loňském roce velmi žádaná mapa doznala mnoha změn. V první řadě je zde nové ohraničení zón Národního parku České Švýcarsko, upravené trasy pro pěší i cyklostezky a nově zanesené hipostezky. Velkým přínosem této aktualizované mapy je také vyznačení návaznosti tras přes hraniční přechody do sousedního Saského Švýcarska, které je rovněž nově zmapováno. Mapa bude v prodeji v informačním středisku v Krásné Lípě již od prvního dubna. Pro zájemce je připravena zajímavá nabídka – prvních 500 kusů bude v prodeji za 55 Kč, další potom za obvyklou cenu 79 Kč. Vydání turistické mapy bylo financováno ze Strukturálních fondů EU – Společného regionálního programu (SROP). Dalším produktem, rovněž financovaným z prostředků EU, je aktualizované vydání kapesního Praktického průvodce, který obsahuje mapku Českého Švýcarska a jeho okolí a souhrnné informace o možnostech turistického, kulturního a sportovního vyžití v této oblasti. Nově je průvodce doplněn o kompletní seznam možností ubytování v regionu a vychází navíc i v německé verzi, na pultech se objeví v polovině dubna.
Nejen obyvatele Krásné Lípy jistě potěší Plán města Krásná Lípa, který obecně prospěšná společnost České Švýcarsko vydala před koncem minulého roku. Praktický plán obsahuje podrobnou uliční mapu a informace o turisticky zajímavých místech v okolí Krásné Lípy.
Ačkoliv již je zima na odchodu, je třeba zmínit i nově vydanou turistickou brožuru Zimní radovánky v Českém Švýcarsku a jeho okolí s nabídkou nejzajímavějších zimních tras a možností sportovního vyžití. V současné době se již připravuje další brožurka z této ediční řady, věnovaná tipům na letní výlety a sporty. Všechny tyto publikace jsou k dostání v informačním středisku na náměstí v Krásné Lípě a od 15. dubna, kdy se budou otvírat na letní sezónu, také v ostatních informačních centrech Národního parku České Švýcarsko v Jetřichovicích, Dolní Chřibské a ve Hřensku.
Kromě vydávání publikací určených turistům a místním obyvatelům se České Švýcarsko o.p.s. chystá vydávat i svůj vlastní časopis, jehož první číslo by se mělo objevit v létě tohoto roku. Na podzim se pak připravuje vydání knihy Lidové památky Českého Švýcarska, věnované místní lidové architektuře, sakrálním památkám i technickým stavbám.

Tisk Tisk | E-mail E-mail