Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Schyluje se k fotbalové válce mezi městy?

autor: rd

Vzrušení zažívají v těchto dnech fanoušci i hráči dvou fotbalových týmů FC Mühl Rumburk a Plaston Šluknov. 8. května se totiž na šluknovské trávě hraje jejich velké derby – zápas věčných rivalů. Pro rumburské je to utkání o to důležitější, protože si nesmí dovolit prohru. Rumburk totiž hraje o postup do vyšší soutěže a náskok o jeden bod před Pokraticemi mu ještě postup nezaručuje. A Šluknov je těžký soupeř! Svědčí o tom i to, že při posledním derby, které se hrálo v Rumburku, připravil domácím první prohru v soutěži.

„Držím našim hochům palce a moc jim přeji vítězství,“ vzkazuje starosta města Rumburk Ing. Sykáček, „vím, že jsou dobří a že si vítězství zaslouží. A k tomu jim přeji dostatek toho fotbalového štěstíčka a ať se jim vyhýbají zranění. Dobré fotbalisty bude Rumburk ještě potřebovat!“

„Naneštěstí nesouhlasili funkcionáři šluknovského fotbalu s přeložením zápasu na dřívější čas, a tak zápas bude časově kolidovat s mistrovstvím světa v hokeji. I přesto věřím, že účast rumburských fanoušků bude tradičně velká a diváci nám tak dopomohou k vítězství, jež by posílilo naše sebevědomí do závěrečných bojů soutěže. Vždyť po Šluknovu jedou naši chlapci do Trmic a pak hostí doma právě druhé Pokratice. Takže se dá říci, že nás čekají tři zlomová utkání soutěže,“ dodává předseda fotbalového klubu Ing. Václav Kubík.

8. května 2004 v 17.00 hod.
na šluknovské trávě

Tisk Tisk | E-mail E-mail