Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

27. října – historickým vlakem do Českého Švýcarska

autor: Marek Mráz

rn1808_1 Oslava stoleté historie železniční trasy Rumburk – Panský, zakončení turistické sezony a připomínka prvního výročí založení obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko – to vše se skrývá pod názvem akce „Vlakem do Českého Švýcarska“. V neděli 27. října se v Českém Švýcarsku sejdou nejen milovníci krajiny pískovcových skal, ale též příznivci historických železnic či malí výletníci se zájmem o hravé poznávání přírody. Na společný výlet k podzimně zbarvené Vlčí hoře historickým vlakem se budou moci vydat těsně po jedenácté hodině.

Již od nedělního rána budou na rumburském nádraží k vidění historické lokomotivy a vagony a jejich fotografie, železniční modely i působivé fotografie z Národního parku České Švýcarsko. V jedenáct hodin a deset minut pak započne svou slavnostní cestu historická vlaková souprava, jejímž hlavním cílem bude zastávka Panský. Zde si budou výletníci moci zvolit ze tří turistických tras, které je provedou nejzajímavějšími místy oblasti, ať se jedná o rozhlednu na Vlčí hoře, arboretum ve Sněžné či půvabné lidové stavby v Kyjově. Na děti budou čekat hry s přírodní tematikou, netradiční úkoly a samozřejmě odměny.

Program, který společně připravily Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko, České dráhy, Správa Národního parku a ČSOP Tilia, nespojuje železniční dopravu s přírodními krásami náhodně: ăChtěli jsme připomenout, že do Českého Švýcarska se dá vypravit velmi romanticky vláčkem,Ň upřesnila vedoucí informačních středisek Národního parku Romana Sedláčková.

Jízdní řád historických vlaků

Rumburk – Panský Panský – Rumburk
11:10
15:15
13:55
17:33
11:28
15:28
14:20
18:01
Tisk Tisk | E-mail E-mail