Hráči rugbyového týmu Alba Rumburk nelení a zkouší štěstí

Publikováno: 20.10.2014 Autor: radka.tumova
V sobotu 27. 9. zavítal rugbyový tým Alba Rumburk k druhému „cross-code clash“ (dvojzápasu klubů union a league) k přátelům z SC Blades Ústí nad Labem na hřiště ve Svádově. První zápas se hrál dle unionistických pravidel 10s, tedy v deseti hráčích 2x 10 minut. V prvním poločase měl náš celek převahu, hráčům Blades dělalo potíže zejména uvolňování míčů v rucku, na které nejsou zvyklí, a tak jsme se položením J. Filipa ujali vedení 5:0. Ústečtí se ale rychle zorientovali, byli fyzicky vyspělejší a ještě do poločasu skóre srovnali. Naše hra v druhé půli nebyla dobrá a je třeba upřímně říci, že jsme předvedli jeden z našich dosud nejhorších výkonů. V druhém poločase soupeř položil ještě dvakrát, a „naši“ hru tak vyhrál v poměru 15:5 (5:5). V druhém zápase hraném dle pravidel league netradičně v jedenácti hráčích (standardně se league hraje ve třinácti nebo devíti hráčích) jsme nezačali úplně špatně, ale pravidla league pro změnu zase činila problémy nám. První poločas jsme prohráli 0:6. Dvojzápas se hrál v rámci sportovního dne SC Blades a velkého turnaje v americkém fotbale, a tak musela být odveta kvůli uvolnění hřiště ukončena po první půli s konečným výsledkem „ligového“ zápasu v poměru 0:10. Celkově byl dvojzápas pro náš tým zkušeností s fyzicky vyspělým soupeřem, agresivním na míči i ve skládkách, v jehož kádru jsou i reprezentanti ČR v rugby league. Hráli jsme před rekordní návštěvou 170 diváků. Poděkování patří přátelům z SC Blades, atmosféra zápasů byla férová a zdravě kolegiální. Negativem je zranění J. Drdy. Příští hra čeká náš tým na turnaji Mitteldeutsche Meisterschaft v saském Freibergu 25. 10. Sestava Alba Rumburk RFC: Filip, Hladík, J. Drda, Te. Drda, To. Drda, Matoušek, Matěj, Mark, Janeček, Koštejn, Stojan, Ruhland, Meisner, Krellner (poslední tři SV Horken Kittlitz). Trenér: Z. Zatloukal.