Zlatý pohár judistů zůstal v Rumburku

Publikováno: 25.11.2013 Autor: radka.tumova
Zlatý pohár judistů zůstal v RumburkuV sobotu 26. 10. se konal 6. ročník turnaje O pohár severu ve Sportlife centru Rumburk, který pořádal domácí oddíl JV JUDO Rumburk společně s varnsdorfským oddílem TJ Slovan Varnsdorf. Přijelo 220 judistů z dvaadvaceti oddílů. Příjemně nás překvapila i účast německého oddílu ze Sprembergu. Turnaj byl zahájen ukázkami kat juda v provedení domácích dorostenců Pavlíny Koutecké a Saši Peška a dospěláků z Velkého Března Tomáše a Věrky Bucharových. Následoval slavnostní nástup a potom už začaly boje o medaile. Díky sponzorům si společně s medailí a diplomem odvezl každý i malou drobnost. Zároveň byly slosovatelné všechny startovní lístky a dva šťastlivci si odvezli domů i vybavení na zimní sport, konkrétně lyže a značkové boby s volantem. Kromě soutěže jednotlivců se hodnotily i týmy. Každý oddíl získával body za každé medailové umístění jeho závodníka. A tak byla soutěž napínavá až do posledních okamžiků. Bronzový pohár si odvezl domů oddíl Litokan Litoměřice s 41 body, stříbrný odcestoval s oddílem VTŽ Chomutov za zisk 48 bodů a zlatý zůstal doma. Rumburský oddíl s 50 body vybojoval první místo! Ve vítězném týmu byl Grof, Mareš, Macoun, Suchopárová, Gežo, Cihlář, Slavík, Schejbal, Fišerová, Zajíc, Luňáček, Sučová, Poruba, Zajícová, Procházková, Kotmelová, Jeřábková, Kyselová, Kočí, Šabo, Demeter, Schejbalová, Bradáčová, Vejrychová, Gajdoš, Stach. V našem vítězném týmu chyběl Patrik Demeter, který byl vybrán do družstva starších žáků do Litoměřic na Mistrovství ČR družstev. Toto družstvo získalo zlatou medaili.     Petra Koutecká