Stupně vítězů pro malé fotbalisty

Publikováno: 11.2.2013 Autor: ppo
V německém Seifhennersdorfu se v so-botu 8. prosince loňského roku konal další z řady turnajů Small XL Cup, určený hráčům fotbalových mladších přípravek. Český fotbal zde zastupovala dvě družstva: Arsenal Česká Lípa a FAŠV. Zatímco českolipský celek vybojoval jen pět bodů a skončil na sedmém, předposledním místě, hráči FAŠV příjemně překvapili, když ve svých sedmi utkáních čtyřikrát vyhráli a třikrát prohráli, což je vyneslo na třetí místo za suverénní Budissou Bautzen, která turnaj vyhrála bez ztráty bodu, a za pořádající FCO Neugersdorf. Výsledek družstva ještě podtrhl Tadeáš Rybišar, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Celodennímu klání přihlíželo přibližně 50 diváků, složených převážně z rodičů malých fotbalistů, mezi nimi i skupinka příznivců z Rumburku.
  • FAŠV - VfL Pirna-Copitz 0:1
Mladším žákům medaile těsně unikla O měsíc později, 6. ledna, ve stejné hale přivítali nový rok mladší žáci tradičním fotbalovým turnajem Volksbank Cup. V konkurenci dalších devíti týmů se družstvo FAŠV neztratilo. Ze své skupiny postoupilo z druhého místa do bojů o medailové umístění. V semifinále nestačilo na pozdějšího vítěze turnaje SG Dresden-Striesen (1:2), když v tomto utkání netahalo za kratší konec a bylo blízko senzačnímu úspěchu. Štěstí se nakonec od hráčů FAŠV odvrátilo, neúspěšně bojovali i v utkání o 3. místo, kde v souboji zahraničních účastníků podlehli polské Lubani 0:2. Vítězem turnaje se zcela zaslouženě stali mladíci SG Dresden-Striesen po finálovém vítězství nad Budissou Bautzen 6:2. V hodnocení jednotlivců byl nejlepším brankářem vyhlášen Roman Černý, jenž jako jediný prolomil hegemonii drážďanských fotbalistů.
  • FAŠV - Neusalza-Spremberg 1:0
  • FAŠV - Budissa Bautzen 2:3
  • FAŠV - FCO Neugersdorf I 1:2
  • FAŠV - Leipzig-Leutzsch 4:2
  • FAŠV - Dresden-Striesen 1:2
  • FAŠV - UKS Lubań 0:2
Z hlediska konečného umístění lze účast na obou turnajích považovat za úspěch, protože po několika hubených letech se podařilo proniknout do horních pater pořadí a prosadili se i jednotlivci.