JV JUDO Rumburk informuje

Publikováno: 3.1.2013 Autor: ppo
 JV JUDO Rumburk informujePo návratu podzimních dní po říjnové sněhové kalamitě vyrazili rumburští judisté na další turnaje. A nebylo jich zrovna málo. Dne 3. 11. 2012 se zúčastnili Turnaje nadějí v Ústí nad Labem. Zde startovalo 15 rumburských zástupců a nejvíce potěšil zisk medailí našich nováčků, Lucie Sučové a Richarda Schejbala. Zdá se, že z nich rostou opravdoví závodníci. První místo vybojovali T. Gajdoš, D. Gežo, K. Kotmelová, L. Sučová a K. Macoun, druhé místo K. Jeništová, Z. Jeřábková a R. Schejbal a třetí místo obsadili R. Cihlář, E. Bradáčová, T. Kočí a Š. Zajíc. Hned následující víkend (10. 11. 2012) proběhl Sametový turnaj v Teplicích, na který přijelo neuvěřitelných 213 závodníků z celých Čech, a tak nebylo výjimkou i víc jak 15 startujících v jedné váze. Bylo jasné, že konkurence je veliká a jakékoliv vítězství na tatami bylo úspěchem. Rumburský oddíl byl touto dobou oslaben právě probíhající epidemií příušnic, a tak i startujících bylo méně. Zlatými a velmi uznávanými hochy našeho oddílu se protentokrát zaslouženě stali M. Flégr a D. Púdelka. Určitě však nelze v této konkurenci přehlédnout ani pátá místa D. Geža a J. Demetera. Dne 1. 12. 2012 se konal Vánoční turnaj v Děčíně. Do Děčína to máme oproti jiným závodům blízko, a tak se nemusí vyjíždět za tmy, ale až v 8.00 hodin. O to více nás překvapilo, když jsme dorazili na místo a tělocvična byla potmě. Vzápětí se ukázalo, že je bez elektrického proudu a že nelze použít ani běžnou techniku. Pořadatelé to však zvládli a turnaj i přes počáteční potíže proběhl. Nejtechničtějším závodníkem v kategorii starších žáků se stal P. Demeter. Všechny své zápasy ukončil před časovým limitem a porazil i svého rivala z Ústí nad Labem. A my na něho byli právem pyšní. Dalším zlatým byl T. Kočí, stříbrnými Vl. Kolařík a D. Gežo a bronzovými D. Púdelka, R. Schejbal a J. Demeter.Všem judistům k zisku medailí gratulujeme a přejeme i úspěchy v dalších turnajích.