Rumburští fotbalisté deklasovali Kolín

Publikováno: 14.11.2012 Autor: ppo
FAŠV U17 - FK Kolín 5:0 Fotbalisté U17 z Fotbalové akademie Šluknovského výběžku si o víkendu připsali první vítězství v sezoně, když deklasovali tým z Kolína pěti vstřelenými brankami. Ty si na své konto připsali hráči Zima, Devátý, Zelinger, Zounar a Smejkal. Podle autora jedné branky Michala Smejkala bylo už od začátku zápasu vidět, kdo bude určovat průběh hry. „První vážnější šanci výborně proměnil Tonda Zíma, na 2:0 zvyšoval po krásném úniku přes celé hřiště Leoš Devátý. Další gól přišel z rohu, když Olda Zelinger tečoval balon na malém vápně a ten skončil v síti. Do poločasu to bylo po krásné trefě Jakuba Zounara 4:0,“ popsal zápas Smejkal, který ve druhém poločase vstřelil další branku a uzavřel skóre na 5:0.Trenér týmu Zbyněk Přibyl přiznal, že si nic jiného, než vítězství nad Kolínem, nedovedl představit a že své svěřence vedl k tomu, aby tomuto cíli podřídili naprosto vše a potvrdili tak dovezený bod z Dukly z minulého týdne. „Po prvním povedeném poločase, kdy se nám dařilo skoro vše, došlo u hráčů k lehkému uspokojení a druhý poločas již nebyl z naší strany tak kvalitní, a to ani pro oko diváka. Jako trenér jsem ale spokojený se třemi body, s předvedenou hrou i nasazením po celé utkání. Kluci si to již za svou práci zasloužili, v tréninku stále makají, tak jsem rád, že i na výsledcích se to viditelně projevilo,“ zhodnotil zápas trenér. A jak zápas viděl další z hráčů Luděk Černohorský? „Dnes jsme nastoupili proti soupeři, který byl v tabulce jen o dvě příčky před námi. Již od první minuty jsme začali velmi aktivně. Drželi jsme míč na zemi, kombinovali, vytvářeli jsme si šance a proměňovali je. Už v desáté minutě jsme vedli 1:0, a to nám pomohlo k tomu, abychom nepřestali hrát naši dosavadní hru, ale naopak, abychom ještě víc zabrali, a to se nám podařilo. Ve druhé půli už hra z naší strany nebyla tak kvalitní jako v prvním poločase. Dávali jsme balón pozdě od nohy, nebyla moc vidět kvalitní kombinace, pozdě jsme přistupovali k hráčům a soupeř si vytvářel i nějaké drobné, ale ne moc vážné šance. My jsme byli těmi, kterým se podařilo vstřelit poslední gól utkání, a tak Kolín odjel s bůrem,“ dodal Černohorský.

-r-

Sestava: Krajčovič - Fara, Devátý, Hoke, Budský - Černohorský (68. Máslík), Smejkal (64. Vindyš), Zounar, Zima (71. Kosáček) - Badi, Zelinger (50. Hambálek)