Dobrý den, chci se zeptat, proč město nebojuje proti hernám v Rumburku, je jich tu už neuvěřitelně hodně a díky tomu i různí lidé, kteří tu dříve nebyli. Za pár let to tu bude vypadat naprosto šíleně, nejen že se sem stěhují Romové z Chánova, ale také se tu sbíhají feťáci a zlodějíčci, kteří hrají automaty.
Nechápu, že je to vedení města Rumburk naprosto lhostejné a nic s tím nedělá, žiju tu s naprostou nechutí, pomalu se tu člověk bojí jít večer sám. Předem děkuji za odpověď,
Pavel Melo, občan města Rumburk
Dobrý den, nemohu s Vámi souhlasit v tom, že město nebojuje proti hernám v Rumburku. Osobně jsem připravil tzv. Obecně závaznou vyhlášku města k novele loterijního zákona, kterou bychom minimálně mohli snížit počet těchto heren. Bohužel, přestože novela zmíněného zákona, která měla dát městům a obcím potřebné pravomoci, byla jak v poslanecké sněmovně, tak i v Senátu schválena, nepodepsal ji prezident...
Vzhledem k tomu, že se mezitím konaly volby do Poslanecké sněmovny, bude se muset celý legislativní proces realizovat znovu. Proto zastupitelstvo přijalo alespoň vyhlášku umožňující zpoplatnění těchto heren. To však není postačující. V tuto chvíli Vám mohu pouze přislíbit, že jakmile budeme mít potřebné pravomoci, budeme jednat rychle a razantně.
Děkuji Vám za Váš dopis, s úctou
Jaroslav Sykáček, starosta města
Univerzita třetího věku náhradou za výzkum
Podnikatelské centrum, honosněji nazývané též vědeckotechnický park, otevřelo studium pro důchodce - Univerzitu třetího věku. Původně proklamovaný účel tohoto zařízení byl ale poněkud jiný. Při slavnostním otevření VTP počátkem tohoto roku padala slova o výzkumu, speciální výrobě... Místo toho vznikla, zřejmě jako z nouze ctnost, Univerzita třetího věku, o níž tehdy nebyla řeč. Jaký asi konkrétní přínos a komu přinese její zřízení? V dnešní době, kdy s obtížemi nacházejí uplatnění v praxi absolventi »normálních« škol, vypadá tento typ studia spíše jako zájmový kroužek pro seniory, než jako smysluplný počin.
Josef Englic, Rumburk