Parádní tečka za podzimem FK Rumburk - FC Přestanov 7:0 (6:0)

Publikováno: 3.12.2009 Autor: red
V sobotu 14. listopadu přivítali fotbalisté FK Rumburk v posledním podzimním mistrovském utkání I.A třídy tým FC Přestanov. Domácí hráči chtěli v tomto utkání potvrdit, že úspěch z minulého kola ve Velkém Březně nebyl náhodný a současně se chtěli důstojně rozloučit se svými nejvěrnějšími příznivci. Obojí se jim bezesporu podařilo na jedničku s hvězdičkou. Utkání samotné se pro celek Rumburku zpočátku nevyvíjelo příznivě. Už po několika minutách byl nevybíravě faulován Bandas a musel být vystřídán. Pak však přišla ničivá smršť v podání rumburských hráčů, kteří během necelých dvaceti minut zatížili konto hostů neuvěřitelnými pěti góly, takže již ve 27. minutě bylo prakticky po zápase. Za stavu 5:0 bylo zřejmé, že se hosté přes veškerou snahu z nečekaného úderu už nevzpamatují, navíc když hráli oslabeni o jednoho vyloučeného hráče po unfair zákroku. A když do konce 1. poločasu inkasovali pošesté, málokdo z přítomných na stadionu pochyboval o hladkém a vysokém vítězství rumburských barev. Začátek 2. poločasu a vlastně i celý jeho průběh pak byl logicky v režii domácích hráčů, kteří se po té, co zvýšili na 7:0, spokojili s hrou na jistotu. Přesnou kombinací drželi míč po většinu času na svých kopačkách a soupeři toho mnoho nedovolili. Zrodilo se tak jedno z historicky nejvyšších vítězství, jakého kdy rumburští muži v mistrovském utkání dosáhli. A zatímco domácí zaslouženě slavili, pro hosty z Přestanova bylo toto utkání fiaskem, se kterým nepočítali. Sestava vítězného celku: Dvořák - Winzig, L. Pokorný, Posnar, Kasal, - Vyskočil, Mlejnek, Přibyl (53. min. Bedrich), Bandas, (5. min. A. Michel), L. Pilko - Chlada (66. min. Fučík). Góly: Chlada 3, Přibyl 2, Pokorný, Michel.