Dvě generace motokrosových závodníků poměřily své síly

Publikováno: 5.12.2007 Autor: red
Dvě generace motokrosových závodníků poměřily své sílyMotosport klub Suzuki Rumburk pořádal v sobotu 27. října již devátý ročník závodu setkání dvou generací - juniorů a seniorů. Po celý tento den nás provázelo pěkné počasí. Jako pořadatelé byli přizváni dobrovolní hasiči, pět z Jiříkova a dva z Rumburku. Bez jejich pomoci by se závod mohl těžko uskutečnit. Proto bych rád poděkoval za jejich účast. A to nejen jim, ale i zdravotní službě, která byla také přítomna. Při vyhlašování juniorů skončila na 1. místě v nejslabší třídě do 65 ccm Karolína Potenská z Frýdlantu, druhý se umístil náš rumburský Jan Bílý. V silnější třídě 85 ccm neměl Rumburk žádné zastoupení, vyhrál František Múčka ze Mšena. Ve třídě 125 ccm jsme také žádné zastoupení neměli. Ve skupině seniorů byl výsledek následující. Ve třídě open jel z místních nejlépe Milan Šlenc, který skončil na krásném 2. místě. Vítězství si odvezl Jiří Fajgl z Litoměřic. Ve třídě veterán do 50 let vyhrál rumburský Jiří Sunega. V kategorii veteránů nad 50 let vyhrál Kladeňák Josef Kocourek. V kategorii nad 60 let vyhrál Václav Spurný z Bystřan u Teplic. V kategorii ČZ se vítězem stal Zdenek Hertl ze Šluknova. Tak jako každý rok neodjížděl s prázdnou žádný ze závodníků. Kromě pohárů bylo rozdáno i něco navíc. Všem se závody velice líbily, a proto přislíbili účast i na příštím desátém ročníku.

Ve třídě open jel z místních nejlépe Milan Šlenc, který skončil na krásném 2. místě (první zleva). Foto: Motosport klub Suzuki