Koloběžky tentokráte trochu jinak

Publikováno: 16.11.2005 Autor: red
Koloběžky tentokráte trochu jinakFarní charita Rumburk - Pečovatelská služba pro rodiny s dětmi Již 4. ročník Závodů koloběžek, který pro své malé klienty a jejich rodiče uspořádala v sobotu 24. září Farní charita Rumburk, byl odstartován v Parku rumburské vzpoury. Krásného odpoledne využilo několik rodičů s dětmi, a tak se na startu sešlo 44 závodníků ve věku od jednoho roku do patnácti let. Z nich byly vytvořeny tři kategorie s vhodnou délkou trasy. Na startu se to jen hemžilo a cílem projížděli všichni s velkou slávou. Nutno podotknout, že dvěma účastníkům byl jeden rok. Poté přišla myšlenka a byla na světě další kategorie - rodiče a koloběžky. Sedm odvážlivců odstartovalo, a to byl teprve závod. Smích a povzbuzování bylo slyšet v celém parku. Poslední koloběžka projela cílem a pozdní odpoledne poté patřilo grilování. Domů se nikomu nechtělo. Ale všechno jednou končí, a tak zase za rok... A jak to všechno dopadlo? I. kategorie 1-5 let: 1. Daniel Mičian, 2. Michaela Frolovičová, 3. Adam Pešek; II. kategorie 6-10 let: 1. Jiří Hejduk, 2. Jan Škoda, 3. Kristýna Mičianová; III. kategorie 11-15 let: 1. Karel Kovář, 2. Jakub Škoda, 3. Antonín Havlíček; rodiče: 1. Josef Mičian, 2. František Škoda, 3. Eva Neradová. Závod koloběžek však není ojedinělou akcí Farní charity Rumburk. Ve středu 21. září jely naše děti do Žitavy, kde společně s německými a polskými vyráběly větrníky a soutěžily s nimi. Své síly a schopnosti prověřily i rodiny našich klientů, které se mezi sebou utkaly v neděli 25. září při již tradičním 5. ročníku Soutěží rodin. Poděkování patří sponzorům, bez nichž by se tyto akce nemohly uskutečnit. Nadace Euronisa Liberec; MPSV ČR; Úřad práce Děčín; Město Varnsdorf; Ventos, a. s. - Petr Hanek; Velveta, a.s., Varnsdorf; Město Rumburk; Limma Food - Česká Kamenice; Ratio - Rumburk; Zelená lékárna - Mgr. Matějček; Květiny a dárkové zboží - Alžběta Fialová; Řeznictví a uzenářství Patkolo; Večerka, pí Sedláčková; pí Petráková, Kadeřnictví bazén; pí M. Kubátová; pí Nedvědová; pí Kovářová a Hejduková. Poděkování patří i dobrovolnicím M. Neidhardtové a P. Marvanové. Dana Neidhardtová  sociální pracovnice