Děčínskou kotvu vytáhl Vodička

Publikováno: 13.6.2005 Autor: red
Čtrnáct judistů z našeho Judoklubu Rumburk startovalo v sobotu 9. dubna na tradiční Děčínské kotvě. Vedle již ostřílených borců Vodičky, Rákosníka a Havlase absolvovali tuto soutěž i nováčkové, z nichž se většina s tímto sportem začala seznamovat teprve před třemi měsíci. Přestože startovali poprvé v životě, nezklamal žádný z nich a někteří dokonce vybojovali i medailová umístění a porazili i závodníky, kteří se tomuto sportu věnují několikanásobně delší dobu. Trenéři rumburského judoklubu mohou mít radost hlavně z předvedeného způsobu boje ve všech zápasech, což je dobrým základem pro další práci. Pokud budou tito dnešní nováčkové v tomto trendu pokračovat, pak mají určitě do budoucna šance prosadit se podobně jako jejich starší kolegové. Celkem tři medaile za třetí místo ve svých váhových kategoriích získala Klára Stodůlková (25 kg - mláďata), David Štěpánek (55 kg - ml. žáci) a Roman Semerád (63 kg - ml. žáci). V kategorii mladších žáků startovali též Rákosník a Havlas. Úspěšnější byl ve váze do 42 kg, kde startovalo celkem 5 závodníků, Tomáš Rákosník. Vyrovnaný zápas vybojoval Tomáš pouze s Poláškem z Mostu, s nímž bohužel zaváhal a prohrával na wazari (7 b.) a přes veškerou další aktivitu a převahu již tento náskok nesmazal. A tak skončil na 2. místě za závodníkem, kterého již několikrát porazil. Zápas s ostatními třemi závodníky (Purevejan a Batbaatr - oba z Domu dětí a mládeže Rumburk a Chrž z Teplic) byl jen formalitou, když je oba zmiňovaní borci jasně porazili již v několika úvodních vteřinách. Výkon Honzy Havlase byl naproti tomu zklamáním. Má určitě na víc, než předvedl. Ve své váze, kde startovalo 12 závodníků, moc karty nezamíchal. Dvě vítězství (Valášek z Teplic a Šitalda z Ml. Boleslavi) a dvě porážky (Šmíd z Chomutova a Malík z Litoměřic) na víc než 5. - 6. místo nestačily. U něho jsme s výkonem spokojeni být nemohli, a proto bude muset v tréninku přidat. Svůj standard naopak předvedl David Vodička v kategorii starších žáků. V sedmičlenné váze do 42 kg prakticky neměl rovnocenného soupeře, a tak vyhrál všechna utkání před časovým limitem. Ve skupině porazil Švába z Kralup, Kaisla z Ústí nad Labem a Veselého z Litoměřic. V semifinále pak Moudrého z Mostu a ve finále znovu Švába. Zakončil tak naši účast zlatou tečkou. Celková bilance 1x první, 1x druhé a 3x třetí místo na první pohled vypadá slabší, než bývá obvyklé, ale vzhledem k uvedeným skutečnostem jsme spokojeni.