Zimní turnaj judo v Teplicích

Publikováno: 15.5.2005 Autor: red
Zimního turnaje žáků v judo se v sobotu 19. 2. zúčastnilo také 7 závodníků Judoklubu Rumburk. Vedle těch zkušenějších nastoupili jako nováčkové v kategorii mláďat do své první opravdové soutěže i 3 chlapci z říjnového náboru Judoklubu. A můžeme je pochválit za předvedené výkony, za které si každý z nich připsal nejméně jedno vítězství. Celkově se ve váze do 32 kg (7 závodníků) umístil Dominik Tomek na 2. a Jaroslav Singh na 4. místě. Váhu do 27 kg (4 závodníci) pak bez porážky vyhrál Adam Fryč. Stejně se vedlo i zkušenějšímu Fabiánu Steckerovi, který vyhrál váhu do 42 kg (6 závodníků) také bez porážky. V kategorii starších žáků startoval náš dvojnásobný mistr ČR Jakub Hanek a tentokrát se mu soutěž vůbec nepovedla. Nemrzí ani tak umístění (4. místo z osmi závodníků) jako odvedený výkon. Ten byl bohužel úplně jiný než ten, kterým vyhrál nejen obě mistrovství, ale i další méně významné soutěže. Je pravda, že se tu sešla velmi kvalitní konkurence (např. i další dva loňští mistři ČR ve starších žácích - Pekárek z Teplic a Šparuk z Děčína), ale způsob jeho porážek, s ohledem na budoucí závody a podzimní obhajobu titulu, je zarážející. Věříme, že si Jakub tentokrát vybral „den blbec“ a že (i vzhledem k tomu, že nebyl úplně ve své kůži) šlo o ojedinělý výkyv. V mladších žácích pak Jakubův výsledkový výpadek nahradili ve svých vahách Tomáš Rákosník (42 kg) a David Vodička (46 kg). Také v těchto vahách kvalita závodníků předčila množství, všichni 3 nastupující závodníci patří do špičky v ČR. Oba naši chlapci zde dominovali a své váhy vyhráli. Celková bilance: 4x 1. místo, 1x 2. místo a 2x 4. místo je solidní a obvyklá v soutěžích, které Judoklub obsazuje.