Vítězné Gymnázium Rumburk

Publikováno: 7.11.2004 Autor: red
První místo děvčat, druhé chlapců a vynikající individuální výkony, to je vizitka studentů - atletů Gymnázia Rumburk v okresním kole CORNY Středoškolského atletického poháru, který se konal na nové děčínské dráze. Děvčata se ziskem 6908 bodů suverénně zvítězila o úctyhodných 1285 bodů. Nejlepšími výkony se prezentovaly L. Pagáčová, vítězka běhu na 200 metrů (28.18 s) a ve skoku vysokém (151 cm). Dvakrát druhá byla K. Nováková v běhu na 800 metrů a ve výšce. Stejně se dařilo i rebelující M. Cháberové v běhu na 60 metrů a ve skoku do dálky. Stříbrnou medaili si vybojovala N. Pešková (60 m), V. Koktová (200 m) a P. Kacafírková (skok vysoký). Výborný čas zaběhla dívčí štafeta na 400, 300, 200 a 100 metrů a potěšilo druhé místo koulařky M. Riedlové výkonem 9,8 metrů. Druhé místo chlapců se také očekávalo (7754 bodů), ale porazila je také léta nepřemožitelná SPŠ Varnsdorf (8358 bodů). Mimořádný výkon podal opět „rumburský expres“ J. Feher, vítěz na 100 metrů (11,39 s). V běhu na 400 metrů překonal osobní rekord a jeho čas 51,66 s je velice hodnotný. Třetí zlato přidal výborný košíkář M. Posselt ve skoku do výšky (178 cm). Překvapením bylo rumburské vítězství ve štafetě (2:14,23 s). V krajském finále v Bílině, kam postoupila vítězná děvčata, se podařilo i přes absenci Cháberové bodový zisk ještě vylepšit a ziskem 6935 bodů obsadit výborné čtvrté místo. Na pomyslné stupně vítězů se opět dostala třetím nejlepším výkonem v běhu na 60 metrů N. Pešková, stříbro vybojovala L. Pagáčová v běhu na 200 metrů a bronz ve skoku vysokém. Dvakrát čtvrtá byla K. Nováková (800 m a výška), překvapila P. Kacafírková výkonem 440 cm ve skoku do dálky. Tyto skvělé výsledky svědčí o poctivé a odborné práci tělocvikářů gymnázia Mgr. Kvíze, Mgr. Rusínové a Mgr. Kolářové a zároveň dokazují, že sport není na této škole „Popelkou“.