Rumburští potrhali havranům křídla

Publikováno: 9.10.2004 Autor: red
V devátém kole krajského přeboru mužů zvítězil FK Mühl Rumburk nad SK Havran Kryry 4:1 (1:0). V sobotu 2. 10. čekalo na rumburské fotbalisty utkání s kvalitním a těžkým soupeřem. To potvrdila již šestá minuta, ve které se jeden z hostí pokusil prostřelit domácího gólmana Koláře. Hosté se nedali odradit Kolářovou připraveností a útočili z každé své příležitosti, ale naši jim nic zadarmo nedarovali. Akce střídala akci a štěstí se nakonec přiklonilo ve 22. minutě na stranu rumburských. Po výrazném tlaku soupeře zachytil ve vápně Rašín Škvorův míč a posunul ho ke Svobodovi. Jeho střela skončila v síti soupeře a Rumburk vedl 1:0. Touha dát gól do šatny vedla ve 44. minutě naše k usilovnému tahu na branku a jen konečky gólmanových prstů, kterými střelu vysunul do autu, zabránily Rumburským ve dvougólovém náskoku. Ale co se nepovedlo minutu před přestávkou, povedlo se minutu po ní. Hned při úvodním hvizdu se k míči dostává Mlejnek, pasem ho přenáší na Mitrušku a ten technickou střelou překonal brankáře Havranů. Ve 46. minutě Rumburk vedl 2:0 a o šest minut později se v síti hostí třepetala další střela z Rašínovy kopačky a Rumburk zvyšuje na 3:0. Průnik soupeře přes Mlejnka a Kincla po lajně přináší Kryrským v 62. minutě alespoň jeden gól, ale již o dvě minuty později jsou potrestáni Rumburskými a FK MÜHL Rumburk tak aupravuje skóre na 4:1. Do konce zápasu měli Rumburští ještě čtyři krásné šance upravit výsledek, ale tentokrát již bez úspěchu. Ale i tak bylo jejich vítězství velmi cenné. A jak zápas hodnotí trenér Zdeněk Heinzel? Opět se ukázalo, že když dodržíme taktiku a máme trochu štěstí, jsme schopni porazit kohokoli. Kryrští přijeli s exligistou Frťalou a ukázali se jako silný tým. Zvlášť v úvodu utkání si vytvořili rychlou kombinací převahu, ale do šancí jsme je nepustili. Nám se vydařil vstup do druhé půle, kdy jsme zápas rozhodli. Poté už jsme utkání kontrolovali a připsali si skalp dalšího kvalitního mužstva. FK Mühl Rumburk - SK Havran Kryry 4:1 (1:0). Branky FKR: Svoboda, Mitruška, Rašín, Přibyl. Kam za fotbalem? neděle 10.10. od 16.00 hod. Brozany - FK Mühl Rumburk sobota 16.10. od 15.30 hod. FK Mühl Rumburk - Štětí