Rumburští hráli lépe, Vilémov hrál více srdcem

Publikováno: 24.9.2004 Autor: red
FK STAP Vilémov - FK Mühl Rumburk 3:2 /2:1/ Favoritem mistrovského fotbalového utkání mezi oběma silnými fotbalový-mi týmy byl jasně Rumburk, který měl před Vilémovem po šestém kole náskok dvou bodů. Ale vilémovská tráva štěstí Rumburským nepřinesla. Již ve třetí minutě zápasu využívá soupeř Kinclovu chybu, lehce prochází přes dvoučlennou obranu a prostřeluje brankáře Koláře 1:0. Vyrovnání přišlo ve dvanácté minutě po Přibylově rohovém kopu, kdy se odražený míč dostal ke Kernovi, jeho střela z voleje skončila u Dragouna a ten ji již doklepl do branky na 1:1. Ve 25. minutě byli naši hráči zaskočeni rychlým brejkem, kterému již nedokázali zabránit, a tak soupeř bez problémů prostřeluje překvapeného a nehybného Koláře na 2:1 Další branka padla až v druhé půli zápasu (v 75. minutě) a opět do sítě Rumburských. Soupeř využil Kinclovy ztráty míče a zvyšuje na 3:1. Přestože naši tvrdě útočili, vilémovského brankáře se jim podařilo prostřelit až v 82. minutě po Škvorově přímém kopu, který sice brankář vychytal, ale míč mu vypadl z ruky a rumburský Mitruška ho pak jen do sítě doklepl. Závěr zápasu měli ve svých rukou Rumburští, kteří měli možnost zahrávat několik přímých kopů, ale ani jeden z nich neskončil za zády vilémovského gólmana. Přestože naši chlapci byli po celou dobu útočnější a zápas se odehrával z větší části před brankou Vilémovských, stačilo soupeři jen několik rychlých protiútoků, které zaskočily naši obranu i gólmana a které nám přinesly nežádoucí prohru 3:2. A jak zápas hodnotí trenér Zdeněk Heinzel? „Bylo to derby se vším všudy. Hrálo se v krásném areálu před slušnou diváckou kulisou. Jediné, co mě mrzí, je výsledek. Myslím si, že jsme v tomto zápase měli kvalitnější tým, ale Vilémov hrál na hranici svých možností a naše defenziva byla žalostná. Kluci nedodržují základní principy zónového bránění a je logické, že to soupeř trestá. Pokud si to konečně neuvědomíme, budeme i nadále odevzdávat body soupeřům, které bychom měli porážet. Ale jinak to bylo divácky atraktivní utkání a je nutno poděkovat vilémovským za dobrou organizaci tohoto zápasu.“ FK STAP Vilémov - FK Mühl Rumburk 3:2 (2:1). Utkání se konalo 15. 9. 2004 na vilémovském fotbalovém hřišti. Sestava: Kolář, Kern, Škvor, Kincl, Hermann, Svoboda, Drobeček, Přibyl, Mlejnek, Dragoun, Mitruška. Střídali: Rašín /5/, Adamec /5/, Bílý /N/. Návštěva: 370 platících diváků, celkem 450 diváků (návštěva trojnásobná oproti jiným zápasům).