Atletičtí veteráni v loňském roce

Publikováno: 12.2.2004 Autor: red
Atletičtí veteráni v loňském roceautor: R. Souček, atletika TJ Rumburk O tom, jak si vedli veteránští atleti Tělovýchovné jednoty Rumburk v uplynulém roce, vypovídají následující zprávy z několika významných závodů. V květnu se zúčastnili Alena Winterová a Milan Krupka Mistrovství Evropy veteránů v bězích a chůzi, pořádaného v české Úpici v Podkrkonoší. Chodkyně A. Winterová absolvovala dvacetikilometrový chodecký závod na silničním okruhu, kde obsadila 2. místo a získala stříbrnou medaili. M. Krupka, specialista na běhy do vrchu, běžel přespolní běh 6,3 km dlouhý a doběhl na 5. místě. Všechny disciplíny probíhající v rámci ME provázela tropická vedra a mnoho favoritů svůj závod vzdalo, o to více si ceníme výkonů našich reprezentantů. Kromě těchto závodů se zúčastnili dalších významných akcí. M. Krupka si v červnu doběhl pro 2. místo na Mistrovství republiky v běhu do vrchu - Loukov - Hostýnské vrchy - na trati dlouhé 13,6 km s převýšením 730 m. V září došla A. Winterová na 5. místě v závodě horské chůze na trati 13,6 km z Jablonce n/Nisou na Královku v Jizerských horách s převýšením 350 m. Zajímavým výsledkem je i 33. místo M. Krupky z října na Mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu, konaném v Německu v Zell am Harmesbachu, kde startovalo 157 závodníků. Klobouk dolů před našimi atlety veterány, kteří ještě oba navíc reprezentují atletický oddíl TJ Rumburk v krajském přeboru mužů a žen a přinášejí svým družstvům cenné body do soutěže.