Florbalový turnaj mladších žáků

Publikováno: 29.1.2004 Autor: red
autor: Petr Mahnel, za FbK Rumburk Dne 18.1.2004 pořádal náš Florbal klub Rumburk ve sportovní hale opět turnaj mladších žáků. Naši florbalisté změřili síly s celky z Litoměřic a Mostu. Proti Litoměřicím jsme se prosadili již ve 21. vteřině zápasu. Nováček týmu Daniel Vlk zakončoval po přesné přihrávce kapitána Jaroslava Baboráka, který v páté minutě zvyšoval již na 2:0. Ve druhé třetině jsme však inkasovali jeden gól a přišel strach o výsledek. Třetí třetina byla ovlivněna velkým množstvím vyloučení a opravdovou smůlou. Z volného úderu a chytré soupeřově přihrávce padl do naší sítě 23 vteřin před koncem utkání podruhé gól, a tak jsme se se soupeřem rozešli smírně 2:2. Druhý zápas měl obdobný začátek. Jakub Mičian našel před bránou volného Daniela Vlka a ten opět skóroval. Vypadalo to nadějně, ale Mostečtí začali hrát aktivněji a do druhé třetiny nastupoval Rumburk s jednogólovou ztrátou. Naši chlapci se ale nevzdávali, pochopili, že kolektivní hrou, spočívající v dobré kombinaci, v přesnosti přihrávek a pohotových střelách, mohou soupeře dostat pod tlak. Konečně začali plnit pokyny trenérů, a tak se Jaroslavu Baborákovi povedla standardní situace a bylo srovnáno na 2:2. Od této chvíle jsme se usadili na soupeřově polovině, ale štěstí při nás ani tentokrát nestálo. Brankáře se již nepovedlo překonat ani jednomu z mužstev. Závěrem musím všechny mladší žáky pochválit za nasazení a kolektivní hru především v druhé polovině zápasu s Mostem. Nicméně u řady hráčů stále chybí pochopení florbalu jako ryze kolektivní hry. Někteří tak svým opačným přístupem neumožňují dosažení lepších výsledků. Věřím, že dojde ke zlepšení a přijdou další body do tabulky soutěže. Informace o florbalovém klubu a členství na 603 536 548.