
autor:
- S -
V Lužické nemocnici se narodila dvoje dvojčata v jediný den
Předchozí starosta města p. Jan Sembdner je dvojnásobným otcem. Dne 10.6.2003 se mu v Lužické nemocnici v Rumburku narodila dvojčata Oliver Jan a Olivie Isabela. Šťastný tatínek byl u porodu. "Nebyl to vůbec lehký porod, vlastně se jednalo o dva spontánní porody, které na sebe navazovaly během tři čtvrtě hodiny, ale maminka Renata i dětičky to zvládly výborně", říká Honza Sembdner st., který má již dva syny - Davida a šestnáctiletého Jana, studenta Gymnázia v Rumburku.
U porodu předchozích dětí nebyl, protože to nebylo možné. Tentokrát se však nechal přesvědčit a rozhodně toho nelituje. "Bylo to krásné a dojemné a taky jsem byl rád, že jsem mohl být trošičku užitečný. Třeba jsem dával matce napít a trochu o ní pečoval. Myslím, že byla ráda," tvrdí otec dvojčátek. "Ten den to neměl personál gynekologicko-porodnického oddělení Lužické nemocnice v Rumburku vůbec jednoduché, protože se narodila hned dvoje dvojčátka, ale ta naše si pospíšila a byla taky dost velká: Oliver (52 cm a 3,19 kg) se narodil v 7.45 hod. a Olivie (50 cm a 3,24 kg) přišla na svět v 8.20 hod."
Na jménech se rodiče shodli. Jsou latinského původu a mají významný historický podtext a určitou symboliku, vždyť olivová ratolest je např. symbolem míru. Do určité míry mají rovněž "evropský charakter", což je na prahu vstupu do EU docela zajímavé. Svátek (2.10.) i narozeniny budou mít děti shodně, což je taky určitá výhoda.
Nyní jednačtyřicetiletý čtyřnásobný otec čekal netrpělivě, až se maminka s "Olivkami" vrátí domů. "Bylo to dost složité a těžké všechno zvládnout a připravit, ale vše se povedlo zejména díky klukům Adamovi a Ondřejovi a mé mamince Marušce Sembdnerové. Velký dík taky patří našim přátelům, kamarádům, příbuzným a známým za pomoc při přípravě všeho potřebného."
Na závěr vyjádřil pan Sembdner, současný člen zastupitelstva našeho města, poděkování týmu lékařů a sester Lužické nemocnice Rumburk za vynikající péči o maminku a děti. Zejména pak děkuje paní primářce MUDr. Dagmar Milatové, panu primáři MUDr. Jiřímu Hruškovi, panu MUDr. Sothu Kongkhamovi, všem sestřičkám gynekologicko-porodnického oddělení a lékařskému týmu dětského oddělení naší městské nemocnice
Ne každý den se rodí dvojčata - v rumburské Lužické nemocnici se narodila hned dvoje v jediný den.