Dívka roku 2003 a Miss Poupě

Publikováno: 27.2.2003 Autor: red
Dívka roku 2003 a Miss Poupěautor: Gabriela Doušová

města Rumburka mají své vítězky

Již pošesté se v sobotu 22. února v rumburském domě kultury uskutečnilo základní kolo soutěže krásy pro dívky od 13 do 15 let "Dívka roku". Tuto soutěž tradičně vyhlašuje DDM Ostrava Poruba, kam vítězky semifinálových soutěží z celé republiky doputují k finálovému klání. V Rumburku je navíc tato soutěž doplněna o volbu Miss Poupě, při které soutěží děvčátka ve dvou kategoriích - ve věku od 7 do 9 let a od 10 do 12 let. A i když je to soutěž nepostupová, neztrácí soutěžící nic na bojovnosti, opravdovosti a touze zvítězit. Tentokrát se v tříhodinovém programu představily divákům více jak dvě desítky děvčat a dívek z celého Šluknovského výběžku. Více či méně pohotově konverzovaly s moderátorem, zpívaly, recitovaly, hrály na různé hudební nástroje, tančily a cvičily... Samozřejmě, že nechyběla promenáda v plavkách a ty nejstarší dívky předvedly, jak jim to sluší ve večerních šatech. Jednoduše řečeno, svým projevem, půvabem, šarmem a nadáním se soutěžící snažily získat na svou stranu diváky a zaujmout porotu. Té předsedal starosta města Rumburka Ing. Sykáček a porota složená především ze sponzorů to neměla vskutku jednoduché. Po dlouhých dohadech konečně vyřkla svůj verdikt: v I. kategorii ve věku od 7 do 9 let získala titul Miss Poupě 2003 osmiletá Lucie Kazberuková. Ta se této soutěže zúčastnila již před dvěma roky a tenkrát si odnesla cenu Miss sympatie. Titul I. vicemiss získala Markéta Marková a II. vicemiss se stala Hana Faltová. Ve II. kategorii byla jasnou favoritkou Kateřina Plintová, která se stala nejen Miss Poupě 2003, ale i absolutní vítězkou Miss sympatie. I ona je již "ostřílená" bojovnice v této soutěži. V roce 2001 získala titul I. vícemis v I. kategorii. Letos ji po boku zasedla jako I. vicemiss Tereza Knapová a II. vicemiss Veronika Jelínková. V soutěži Dívka roku si titul Miss sympatie odnesla Marie Bartošová, studentka rumburského gymnázia. Svým vystoupením břišní tanečnice, vtipnou a pohotovou konverzací s moderátorem a kultivovaným vzhledem zaujala diváky i porotu a ta ji odměnila korunkou nejcennější - Dívka roku 2003. Na druhé místo zasedla Lenka Breburdová, talentovaná začínající zpěvačka a třetí místo obsadila Kamila Krátká. Všechny tři dívky budou reprezentovat Šluknovsko na semifinálové soutěži v Chomutově a pokud i zde uspějí, utkají se o vítězství s "Dívkami" z celé republiky v Ostravě Porubě. Kdyby byla možnost udělit v soutěži i titul "Moderátor roku", zcela jistě by ho získal Martin Růžička, který celou soutěž uváděl. Byl vtipný, pohotový, k soutěžícím přistupoval s citem a dokázal zaujmout a pobavit diváky v dlouhých chvílích čekání na verdikt poroty. Jeho výkon si zaslouží vysoké ocenění. A nejen jeho. Poklona patří i pořadatelům, jejichž zásluhou měla soutěž profesionální charakter, hladký průběh a byla na dlouho příjemným zážitkem pro všechny přítomné.