Město Rumburk se, tak jako celá řada dalších měst, snaží dle svých ekonomických možností o vytváření podmínek nutných pro postupné zlepšování životního prostředí obyvatel a další rozvoj infrastruktury. V rámci vzájemné spolupráce osmi měst a obcí severní části děčínského okresu a libereckého regionu se aktivně zapojilo do přípravy rozsáhlého projektu přeshraniční spolupráce EUROREGIONU NISA s názvem "NISA - plynofikace příhraničních oblastí" a uplatnilo žádost o poskytnutí finančních prostředků z programu PHARE CBC 1999 ve výši 697 600 euro.
Po ukončení 1. etapy, která spočívala v komplexní přestavbě a plynofikaci centrálního zdroje tepla kotelny v Podhájí (tím bylo umožněno zrušení řady lokálních zdrojů na pevné palivo - kotelny Na Valech, Vrchlického), rozhodla Městská rada v Rumburku v únoru tohoto roku o přehodnocení původního záměru, a to osazení kogeneračních jednotek do objektu kotelny Podhájí. Byl zadán úkol zpracování Studie proveditelnosti záměru firmě VENTOS Staré Křečany. Výsledkem této studie po jejím vyhodnocení je změna původního záměru ve prospěch postupné plošné plynofikace zbývajících částí města. Dle Generelu plynofikace zpracovaného v roce 1993 a doplnění rozvojových záměrů v souladu se schváleným Územním plánem města je do projektu plynofikace příhraničních oblastí navržen páteřní rozvod středotlakého plynovodu včetně výstavby regulační stanice plynu pro městskou část Rumburk III, Dolní Křečany, s výhledovým prodloužením řadu a napojením obce Staré Křečany, středotlaké a nízkotlaké rozvody plynu v Rumburku II, Horním Jindřichově a okrajových zastavěných částí města.
V případě kladného projednání projektu "NISA - plynofikace příhraničních oblastí" v rámci programu PHARE CBC 1999 a přidělení požadovaných prostředků vytváří město Rumburk podmínky pro zahájení vlastní realizace akce v příštím roce.