Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam? Průvodce vaším volným časem

V pátek 21. října bude mít v kulturáku v Rumburku premiéru nový divadelní kus v nastudování jedné z místních divadelních skupin (DK Střelnice). Šest tragikomických detektivních minipříběhů s jednotným názvem Mandarinkový pokoj začíná se v 19.00 hod.

Opravdu bizarní večírek se chystá v Doubici na Fabrice v sobotu 22. října, kam přijede na »běsnící zájezd« několik death metalových kapel. Wikipedie říká, že: Death metal je velmi těžké přesně definovat, většina kapel hrající death metal je ovlivněna jinými styly, nebo hraje přímo kombinaci několika stylů. Může obsahovat hrubé nebo temné texty zaměřené na smrt jako nihilistickou metaforu (což neplatí ve všech případech), nebo na témata jako brutalita, satanismus, politika nebo pocity beznaděje. My o tom píšeme, protože informujeme opravdu o všem a protože našimi čtenáři mohou být klidně i deathmetalisté!

Když už jsme u té wikipedie. V úterý bude v Městské knihovně ve Varnsdorfu přednáška právě o ní, o zřejmě největším slovníkovém projektu všech dob, na kterém se podílejí (anebo mohou podílet) všichni. Hovořit bude Michal Reiter, předseda Wikipedie ČR, začátek je v 18.00 hod.

Ve Velkém Šenově se kulturní centrum zase jednou stane centrem kultury. V sobotu 29. října tu zahrají premiérový koncert děvčata (a jeden chlapec) sdružená do skupiny Melody Strings. Denisa Fischerová, která postavila tenhle smyčcový septet říká, že zhruba v hodinovém pořadu uslyšíte hlavně filmové melodie, ale třeba i beatlsáckou Eleonor Riggby (ah, look at all the lonely people), takže nebuďte sami a přijďte.

Když už budete ve Velkém Šenově, zastavte se v Clubu. Tam budou začínat Dny Ústí nad Labem ve Velkém Šenově. Ústečáci budou besedovat, vystavovat, vařit i hrát (Nauzea Orchestra + DJ’s). K vidění by měl být i kámen z lomu, který má Ústí přímo ve svém centru, dále přednáška a film o tom, jak se vyrábějí samolepky přímo na míru. To všechno bez záštity a podpory oficiálních míst, takže hrozí, že se skutečně něco dozvíte a pobavíte se.

md

Tisk Tisk | E-mail E-mail