Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Marcello Calviti v Evropě nejlepší

Teprve sedmnáctiletý rumburský kickboxer Marcello Calviti vybojoval evropské zlato. Na zářijovém Mistrovství Evropy ve Vídni porazil všechny své soupeře a umístil se mezi juniory na prvním místě v lightcontactu.

To byl také zřejmě jeho poslední závod v tomto stylu, na vánočním Christmas cupu by již měl závodit ve fullcontactu, což je styl o poznání tvrdší. „Fullcontact mi bude vyhovovat. Mám rád tvrdý styl, vyhovuje mi víc, než »light«. Tam se musím pořád hlídat, a i tak mě dost často diskvalifikují za tvrdost,“ přiznává.

Calviti, který je členem ústeckého týmu Kick Box Fox a svěřencem trenéra Jiřího Lišky, chce v příštím roce reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa.

„Mám velkou výhodu, že teď už můžu pod vedením trenéra Lišky trénovat každý den a že tak získávám jeho cenné zkušenosti. I díky jeho radám jsem ve Vídni vyhrál, za což mu patří velký dík,“ neskrývá své uznání Marcello. O jeho talentu trenér Liška nepochyboval od prvního setkání a důvěra v mladého závodníka se mu vyplatila. Marcello získává úspěchy na mezinárodních soutěžích a rád by ke stávajícím úspěchům přidal i další. „Je to ale hodně o penězích. Všechny soutěže si musím platit sám, jen účast v zahraničí platí reprezentace. Ale i tak to stojí dost,“ přiznává mladý talentovaný bojovník, který doufá, že si jeho úspěchů všimnou případní sponzoři a s jeho účastí na závodech mu pomohou.

Zatím se může těšit z podpory svých fanoušků. „Cítím velkou podporu ze strany svých fanoušků a kamarádů z Rumburku a chtěl bych jim za to moc poděkovat,“ dodává skromně.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail