Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam? Průvodce vaším volným časem

Ještě než se vrhnu na big beat, jedna pozvánka do Dolní Poustevny. V Centru setkávání otevřeli výstavu místních historických fotografií. To je vždycky vděčné téma, návštěvníci chodí a ukazují si, co znají a co ne a kde bydlela babička, což ovšem často způsobuje zamatlání výstavních panelů. Skvělá výstava na stejné téma je otevřena v rumburském muzeu (jak píšeme jinde). Vždycky mě na takové výstavě napadá, co bude na výstavě historických fotografií uspořádaných našimi potomky. Pumpy?

A teď muzika. Víkend 8. a 9. října bude v doubické Fabrice patřit několika různým hudebním formacím. V sobotu tady zahraje a zazpívá italský Rainero Band italsky, italský Noise Suppressor anglicky a český Vyjakomy česky. V neděli (!) potom anglická parta China Shop Bull anglicky. Kytarovky i zajímavé ska kombinované s punkem uslyšíte díky spolupráci Fabriky s podobně zaměřeným klubem v německé Bishopswerdě. Oba koncerty začnou někdy večer, což je, vzhledem ke zkušenostem s koncerty v Doubici, nejpřesnější termín, který dokážu uvést.

Následující sobota 15. října bude patřit 13. ročníku festivalu Free Tibet, který se vloni vrátil do mikulášovického Klubu a celkem moudře tam setrval. Kromě pořadatelských Toxických lidí zahrají The Spunkers, The Switch, Anachuz, Hentai Corporation, Spínací špendlíci, By No Means a Kodex a plno DJů. Kapely pokrývají široké spektrum hudebního prostoru od punku až po trash.

V Klubu budou také vystaveny fotografie Radky Hášové, která se zabývá pomocí tibetským uprchlíkům. „Mám spoustu fotografií z cest a napadlo mě, že by bylo možná pěkné ukázat lidem, jak žijí tibetští uprchlíci v Indii. Mohla bych zajistit i přednášku na toto téma,“ řekla. A tak se i stane.

md

Tisk Tisk | E-mail E-mail