Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kdy kam? Průvodce naším volným časem

Na poslední chvíli se dá ještě stihnout koncert kapely Monkey Business na Střelnici v Rumburku. Jak jistě víte, je to jeden z projektů Romana Holého, obrovského zarostlého muzikanta, který muziku skutečně žere, ale nepolyká. Přežvýká ji a vyplivne další, mnohdy ještě lepší. Trochu škoda, že zrovna nepřijede s J.A.R.em, který aktuálně vydal nové album Dlouhohrající děcka. Koncert začíná v pátek 23. září ve 20.00 hodin.

Už minule jsem se tu krátce zmiňoval o nové výstavě v Clubu ve Velkém Šenově. Byla dohodnuta dost narychlo na karlovarském filmovém festivalu s kolegou Danem Maternou, fotoreportérem agentury MAFRA. A i když karlovarské dohody většinou platí, někdy je těžké dohodnout konkrétní termíny. Teď je všechno jasné, fotografie jsou ve výrobě a uvidíte na nich skutečně skvělé záběry z českých lesů s českými zvířátky. Aniž bych vás chtěl odradit od šenovské výstavy, mohu doporučit autorovu knihu Tajemství čes-kého lesa. Vernisáž proběhne v sobotu 24. září v 18.00 odpoledne. V příštím čísle přineseme rozhovor s autorem, který kromě toho, že skvěle fotí, byl za tuto práci odměněn mnoha cenami.

Tradiční výstavu hub připravili na víkend začínající 30. září šluknovští houbaři. Jako tradičně ukážou ve šluknovském Klubu houby jedlé i nejedlé, poskytnou konzultace houbařům, kteří našli exempláře, které nedokážou určit, ale kde rostou největší hřiby asi neřeknou. Každopádně pro houbaře s talentem nenajít nic je to skvělá příležitost kouknout, že houby fakt rostou.

md

Tisk Tisk | E-mail E-mail