Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Trempové se sjeli do Národního parku České Švýcarsko

V Růžové u Děčína se hned o prvním zářijovém víkendu (2.-4. 9.) uskutečnil trampský svátek nevšedního významu, a sice 18. Československý potlach.

Za nádherného počasí babího léta se na velkou louku s výhledem na celé pásmo Labských pískovců a kopec Růžová  sjelo okolo dvou tisíc trampů ze všech končin Čech, Slovenska, ale i zahraničí. Mnozí Slováci zavítali do Čech na celý týden, aby řádně prozkoumali náš národní park. Kvůli této akci přijel i kamarád z Kanady, přijeli přátelé z Velké Británie a mnozí další. Po slavnostním rituálu zapálení ohně se rozproudil vynikající koncert, kde účinkovali a střídali se účastníci potlachu, a jedni byli lepší, než druzí. Organizátoři pamatovali na všechny detaily akce, např. zvýhodněné zaparkování pro invalidní kamarády, možnost načerpat si vodu, spoustu informačního materiálu a upomínkových předmětů. Všem, kteří se na přípravě podíleli, patří mnohé díky.

Další potlach se bude konat příští léto na zatím neupřesněném místě na Slovensku. Všichni kamarádi z blízkého okolí (a nejsou zdaleka všichni nemocní!), kteří nepřijeli mezi nás, mohou jen litovat.

Milena

Tisk Tisk | E-mail E-mail