Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Po šesti letech konečně kopnou do země

Dolní Poustevna • Dlouhých šest let bojovala dolnoupoustevenská radnice o všechna možná schválení, povolení a dotace na výstavbu deseti kilometrů splaškové a odpadní kanalizace a čističky odpadních vod. Po šesti letech se vše nachýlilo k řádné-mu a šťastnému začátku a slavnostní poklep na kanalizační skruž odstartoval v úterý 16. srpna největší investiční akci v dějinách Dolní Poustevny.

Celková výše investic by se měla pohybovat okolo 110 milionů korun, samotná stavba, která zasáhne většinu území města, by měla trvat dvacet měsíců, nejdéle však do července roku 2013. Zhotovitelem stavby je firma Eurovia, která vzešla jako vítěz z výběrového řízení.

Nová kanalizace, o níž radnice usiluje již od roku 2005, odvede splaškové a odpadní vody ze stávající zástavby Dolní Poustevny a z části Horní Poustevny do nové čistírny odpadních vod. Ta je navržena pro 2300 ekvivalentních obyvatel. Na kanalizaci by mělo být připojeno okolo tří set kanalizačních přípojek.

„Je to nejen ekologická, ale i rozvojová investice. Kanalizaci a čistírnu nutně potřebujeme k tomu, aby se v budoucnu mohlo naše město nadále rozvíjet,“ zdůraznil starosta Miroslav Jemelka. Ten také uvedl, že na tuto stavbu naváže i rekonstrukce stávajících a výstavba nových chodníků a některých komunikací. Zároveň bude možné rozvést inženýrské sítě k novým pozemkům určeným pro výstavbu rodinných domků.

Město, které v celém děčínském okrese patří již několik let k městům s nejmenší nezaměstnaností, se může pyšnit i tím, že s průměrným věkem obyvatelstva 36 let patří k nejmladším městům v republice. Za dvacet měsíců se bude moci pochlubit i křišťálově čistými potoky a vzrůstající kvalitou a úrovní života zdejších obyvatel.

poustevna1

Starosta Dolní Poustevny Miroslav Jemelka (třetí zleva) slavnostním poklepem zahájil největší investiční akci v dějinách města. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail