Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Do Krásné Lípy přijede Ivan Mládek s továrnou na smích

Sedmý ročník Dnů Českého Švýcarska se blíží. Tradičně jej organizátoři načasovali na první zářijovou sobotu a tradičně bude plný zajímavého programu pro všechny. Krásná Lípa, která již několik let aspiruje na titul Kulturní metropole severu, pečlivě dbá na to, aby její občané i návštěvníci netrpěli nedostatkem zábavy. Přesvědčit se o tom můžete hned 3. září. Na tento den totiž krásnolipská radnice spolu s místními spolky a neziskovými organizacemi chystá celodenní program, a to přímo v srdci Národního parku České Švýcarsko.

Vše začne pravidelným setkáním majitelů historických motocyklů Čechie-Böhmerland, které se v tomto kdysi průmyslovém městě vyráběly ve dvacátých letech minulého století. „Je to vzrušující příležitost slyšet dráždivý zvuk starých motorů. Tehdy bylo hlavním principem dobré řemeslo a díky tomu můžeme vidět i po téměř devadesáti letech tyto třímetrové koráby v akci,“ vysvětluje pyšně místostarosta Jan Kolář.

Poslední tři roky je součástí krásnolipských oslav také nejnáročnější český maraton, který nese výmluvný název Parkmaraton. Běží se totiž napříč dvěma národními parky. Ten letošní startuje v Českém Švýcarsku a jeho cíl je v sídelním městě Národního parku Saské Švýcarsko, německém Bad Schandau. Převýšení 300 m běžcům kompenzují impozantní panoramata jedinečné přírody. Ředitel závodu Petr Novák k tomu dodává: „Na našich tratích si závodníci sáhnou na hranice svých sil. Přesto se k nám vždycky vracejí, protože podobně atraktivní trať ve vnitrozemí nenajdou. Letos navíc odstartujeme i dětské běhy a závody vozíčkářů, tzv. handbikerů“.

Vrcholem Dnů Českého Švýcarska je večerní koncert, který se ponese v duchu humoru a osvědčených hitů populárního Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu. Ten v posledních letech zamíchal příčky hitparád v Polsku a Itálii. Letos ale vyveze svého Jožina z bažin do přírody. Koncert začíná v 19.00 hodin.

V Krásné Lípě se tedy opět prodlužují prázdniny až do prvního zářijového víkendu. Tak proč se tomu bránit. Místa je zde pro všechny dost.

Zdeněk Novák

  mladek1

Ivan Mládek a jeho parta přijede do Krásné Lípy. Foto: internet

Tisk Tisk | E-mail E-mail