Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Sestry Drahotovy dobývají Evropu i svět

drahotky1 Sestry Anežka a Eliška Drahotovy získaly na Mistrovství ČR dorostu v atletice, které se konalo ve dnech 18. a 19. června v Ostravě, další tři tituly mistryň ČR, a to v běhu na 1500 a 3000 m, a v chůzi na 5000 m. K tomu ještě přidaly i jednu bronzovou medaili z běhu na 3000 m.

Sestry tentokrát rozdělily své síly a obě přesvědčivě dominovaly svým disciplínám. V sobotu se Anežka vydala na patnáctistovku a kralovala solidním časem 4:36.04, Eliška chůzi na pět kilometrů ovládla za 25:28.49.

Druhý den se dvojčata utkala v běžeckém závodě na 3000 m. Anežka potvrdila výbornou formu a s přehledem zvítězila v čase 10:03,37 min. Třetí za ní doběhla Eliška v osobním rekordu 10:34,84 min.

Rumburské rodačky se ve sportovním mládežnickém světě prodírají rychle dopředu. Pomalu a jistě se stávají známé i na evropských a světových sportovních kolbištích. A že to nejsou jednostranným a přehnaným tréninkem předčasně urychlené specialistky, doka-zují šířkou sportovního záběru. V šuplíku jim leží medaile i tituly z mistrovství republiky v bězích na středních i dlouhých tratích, ze stýplu, chůze, cyklistické silnice a dráhy, triatlonu.

Po náročné podzimní a zimní přípravě se děvčatům v letošní sezóně daří. Mimo jiné úspěchy splnila nominační kritéria na dorostenecké mistrovství světa v atletice a ve svých šestnácti letech se probojovala i do týmu na mistrovství Evropy do devatenácti let. Na evropském poháru družstev v chůzi v portugalském Algarve vybojovala v květnu bronzové medaile. Na kontě mají i vítězství v závodech českého poháru v silniční cyklistice a stupně vítězů z Mezinárodního závodu míru mládeže v červnu. Koncem července je čeká mistrovství republiky v triatlonu a začátkem srpna tři závody silničního šampionátu v cyklistice.

V pondělí 4. června odlétly do francouzského Lille na dorostenecké mistrovství světa a 19. června odlétají do estonského Talinu na evropský šampionát juniorů.

Při častých návštěvách doma u rodičů je můžete potkat při tréninku. Pokud se vám to poštěstí, povzbuďte je v jejich úsilí. Je docela možné, že za pár let k vám přivezou medaile z mistrovství světa, nebo olympiády.

Dvojčatům Drahotovým držte palce, aby se jim vyhnula zranění a nemoci, aby vydržela tu nelehkou cestu za svým snem, aby jednou ten blýskavý kousíček kovu držela ve svých rukách a mohla si říct: „My, holky z Rumburku, jsme nejlepší na světě“.

Ivo Piták

Reprezentační trenér

Tisk Tisk | E-mail E-mail