Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ohlédnutí trenéra Dužára za uplynulou fotbalovou sezónou

Rumburské fotbalové »áčko« uzavřelo letošní sezónu s třiatřiceti body a se skóre 51:47 skončilo na devátém místě celkového pořadí I. A třídy. To je sice nejlepší výsledek za poslední čtyři roky, ale podle trenéra Františka Dužára by důvodem ke spokojenosti byl zisk alespoň deseti bodů navíc. Dužár hodnotí letošní sezónu jako zajímavou, ale přiznává, že výsledky týmu byly hodně střídavé a jeho herní projev ne moc zdařilý. Velmi dobrý výkon v jednom zápase byl v tom následujícím okamžitě zapomenut pro absolutní neúspěch. Příčiny těchto výkyvů vidí především v maličkostech. „Mezi třetím Mojžířem a dvanáctým Šluknovem není pomalu žádný herní rozdíl, proto v každém zápase rozhodovaly maličkosti. U nás to nebylo jiné. Někdy za to mohla životospráva, potom práce, zranění, ale také nedisciplinovanost,“ vypočítává příčiny neúspěchu. Přesto o schopnostech svého týmu a jeho šancích na lepší výsledek v nejmenším nepochybuje. „Tohle mužstvo na to má, má vnitřní sílu, dobrou partu a dobrou tréninkovou morálku. Jen to nedokáže prodat v mistrovském zápase. Chybí nám hráč, který by mužstvo dokázal na hřišti řídit, který ostatní hráče dokáže strhnout svým výkonem, a hlavně nám chybí střelec důležitých branek,“ zdůrazňuje František Dužár.

Trenérovo zklamání

I když rumburské »áčko« vybojovalo letos o dva body více, než minulý rok, a dalo o jedenáct branek více, než v minulé sezóně, celkové deváté místo je pro trenéra Dužára málo. Zklamání z neúspěchu ještě podtrhlo zklamání z výkonů některých hráčů. „Nejde ani tak o výkony na hřišti, ale hlavně mimo něj. Kádr mužstva prošel během sezóny tak trochu očistou. Nastolili jsme si nějaký řád a režim, a buď to ten hráč zvládl, nebo ne. Není tajemstvím, že tři hráči to nezvládli a skončili již v průběhu jara. Nejdříve to byl Škyta, potom Hambálek a nakonec Záruba. Škyta bude dál pokračovat v divizním Vilémově, kam jsme ho uvolnili na půlroční hostování. Moc mu přeji, ať mu to tam vyjde. Bylo by to dobře pro něj, ale dobrá vizitka i pro FK Rumburk. Poslední dva s fotbalem skončili. Hambálek se stěhuje mimo republiku a Záruba je pracovně na Slovensku. Zbytek kádru by měl zůstat pohromadě, nikdo jiný neodchází a do přípravy, která začíná 12. července, se zapojí i staronové tváře. Těch nových by mělo být minimálně osm,“ prozrazuje trenér.

Trenérova radost

Ohlédnutí Františka Dužára za uplynulou sezónou není jen hodnocením týmu jako celku, ale i hodnocením jednotlivých hráčů. Nejstabilnější výkony podávali v uplynulé sezóně podle něj Adamec se Šikýřem, a srdcařem, který nechal na hřišti vždy vše, a to i když se mu třeba nedařilo, byl podle rumburského kouče Martin Novák. „V záložní řadě se zápas od zápasu lepšili Havel a Vyskočil, v útoku nezklamali Chlada a Šott, ale chybí jim stabilnější výkony. Velkým zklamáním byly výkony Draculy. V obraně podával celkem vyrovnané výkony Pácha a po uzdravení i Pokorný, v brance nás podržel Hadar, střídavě se dařilo Justovi. Asi největší fotbalový vzestup udělal ale Ryšan (skokan roku), který ještě na podzim hrál v Křečanech, a na jaře už patřil v základní sestavě Rumburku k těm lepším na hřišti,“ vypočítává František Dužár, a nezapomíná ani na pět dorostenců, kteří za Rumburk nastupovali v mistrovských zápasech. „Nevedli si vůbec špatně. Je to Ondra Homolka, Jirka Pokorný, Patrik Koukal, Štefan Demeter a Ivan Rigo. Je vidět, že se práce s mládeží a spolupráce s Fotbalovou akademií Šluknovského výběžku (FAŠV) vyplácí,“ zdůrazňuje.

„Nebudu zde jmenovat všechny fotbalisty, s některými budu jejich výkony probírat osobně, ale všem hráčům bych chtěl přesto poděkovat za dobrou reprezentaci města Rumburku a našeho fotbalového oddílu. Vím, že v dnešní době je přední práce a škola, těm, kteří se chtějí věnovat fotbalu, na jiné aktivity moc času nezbývá, což je přeci jen u těch mladších někdy problém. Ale vždy jsme se nějak domluvili, protože i já jsem býval mladý a krásný,“ dodává se smíchem a pochopením pro mladé hráče trenér Dužár. Jeho poděkování tak míří nejen k hráčům, ale též ke sponzorům. „Bez nich by fotbal v Rumburku již nebyl,“ je přesvědčen trenér a dodává: „Díky patří i pánům Trégrovi a Heinzelovi, kteří mi pomohli vytvořit pro celé mužstvo velmi dobré podmínky na trénování a materiální zajištění. Snad ta další sezóna bude opět lepší a naše výkony budou stabilnější. Všem vám ještě jednou děkuji,“ uzavírá uplynulou sezónu 2010/2011 František Dužár.

Tisk Tisk | E-mail E-mail