Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Píšete nám – Mezinárodní spolupráce ZŠ Tyršova s Naturschutzzentrum Neukirch

V úterý 21. června byly pozvány do školy Tyršova v Rumburku pedagogické pracovnice Katrin a Isabel z Natur-schutzzenrum Oberlausitzer Bergland e.V., Neukirch, které v rámci projektu Ziel 3 EU TREND zhotovily s dětmi ze 3.B malou dekoraci z přírodních produktů k vyzdobení dětského pokoje. Žáci si vyrobili malého ptáčka z květináčku, papíru, sušených květin, modřínových šišek, klacíku a provázků.

Ve druhé části se žáci učili poznávat domácí léčivé bylinky. Čtyři druhy těchto bylinek rozeznávali podle vůně a vzhledu. Později si z již usušených bylinek děti vyrobily malé, krásně voňavé sáčky.

Radost ze spolupráce a z vyrobených věcí panovala na obou stranách. Touto hrou se rovněž žáci učili německé názvy bylinek, které zapisovali na předtištěný papír česky.

Na závěr předal malý Alex za celou třídu hostům z Německa malý dárek a plynně německy poděkoval. Zástupkyně ředitele Jaroslava Morkusová se spolu s pracovnicemi Naturschutzzentra na místě dohodly, že v nadcházejícím roce se bude návštěva opakovat.

Martin Mänzel

Tisk Tisk | E-mail E-mail