Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Městská policie Rumburk – z denních záznamů

Hráli kostky, lidem se to nelíbilo

Podivnou hru s dlažebními kostkami hrála parta mladíků v sobotu 11. června okolo osmé hodiny večer na Dobrovského náměstí v Rumburku. Za hlasitých projevů radosti a povzbuzování je po sobě házeli, což se však nelíbilo někomu z místních obyvatel, a proto se obrátil na linku 156 se žádostí, aby Městská policie Rumburk náruživé hráče přivedla k rozumu. Stalo se tak ještě dříve, než strážníci dojeli na místo. Ve chvíli, kdy se objevili na náměstí, seděla pětice mladíků již způsobně na lavičce a tvářila se, jakoby nic. Nikoho nepřekvapí, že na dotaz strážníků, zda to byli oni, na koho si lidé stěžovali, svorně odpovídali, že oni zcela zaručeně nezlobili, že jen tak sedí a povídají si. Ale také, že si vůbec nevšimli nikoho, kdo by v jejich blízkosti provozoval podobné vylomeniny. Nikoho neviděli, nic neslyšeli. Strážníkům se nepodařilo vypátrat, kdo mohl být viníkem, nenašli ani jednu pohozenou kostku a ani na místě nezaznamenali nějaké známky vandalismu či ničení. Pozitivní na tom celém je, že ten večer již byl na Dobrovského náměstí klid.

Ničí jí alkohol

Návrat opilé manželky domů v sobotu 11. června kolem deváté hodiny večer se neobešel bez silných emocí. Manžel, který alkoholismus své ženy již dlouhou dobu těžce snáší, neudržel na uzdě své nervy a v návalu zlosti začal své životní družce její pití vyčítat a vyhrožovat jí, že ji kvůli jejímu pití vyhodí z balkonu. Možná, že se žena jeho slov doopravdy zalekla, nebo snad jen propadla hysterii, jak je u alkoholiček obvyklé, ale dost možná, že ho chtěla vytrestat za to, že nechce akceptovat její výstřelky, a tak bleskurychle zavolala na linku 158 o pomoc. Té se jí dostalo ze strany městských strážníků. Jak se ukázalo, k žádnému napadení ženy ani k jejímu vyhození z balkonu nedošlo. Jediný, kdo opustil společný byt, byl naštvaný manžel, kterého udání jeho ženy natolik zranilo a rozzlobilo, že s ní v tu chvíli nechtěl být. V tuto chvíli policisté celou věc hodnotí jen jako vyhrožování.

Rázný otec zasáhl

Urážky, napadání a zřejmě i rány a kopance, to byly projevy podivného »kamarádství«, kterým třináctiletý mladík častoval svou kamarádku. Dívčině otci se však toto jednání hrubě nelíbilo, a tak zakročil rázným způsobem. Na rozdíl od našich otců, kterým bylo dovoleno takového mladíka »spráskat na jednu hromadu«, mohl tento tatínek jednat pouze v mezích zákona, a tak popadl mládenečka za límec a odvláčel ho na služebnu městské policie, kde bylo klukovi, opět v mezích zákona, domluveno. Zda to pomůže, ukáže čas. Ale zatím jako výstraha to bylo to nejlepší, co mohl rozzlobený otec v tu chvíli pro svou dceru, a dost možná i pro mladíka, udělat.

Loupež v pravé poledne

Nad drzostí zlodějů někdy zůstává rozum stát. Mohli by o tom vyprávět zaměstnanci firmy Auto Kelly na ulici Šluknovská v Rumburku, ke kterým si 18. června v pravé poledne přijel opravit své vozidlo Renault Laguna šestadvacetiletý zákazník z Varnsdorfu i se svým kamarádem. Závada nebyla závažná, stačilo pouze vyměnit spojkové lanko. Při této činnosti si však oba kumpáni všimli uskladněných pneumatik ve vedlejším skladu, a tak v příhodné chvíli přemístil pan P. D. čtyři kusy pneumatik ze skladu autoopravny do kufru auta. Jeho podivných aktivit si ale všimli pracovníci firmy a než se překvapený lupič vzpamatoval, byl jimi dopaden. Rychlejší reakce měl však druhý muž, který seděl za volantem. Na nic nečekal, svého kamaráda nechal napospas osudu a i s lupem ujel. Zadrženého mladíka odvezli přivolaní strážníci na obvodní oddělení Policie ČR, kde mu bylo sděleno obvinění z trestného činu krádeže.

Problémy s odpadky

O rumburské odpadky projevili nebývalý zájem dva mladíci. V ulici Vojtěcha Kováře se střemhlav vrhali do kontejnerů a do vedle nich odhozených pytlů, kde hledali pro ně cenné maličkosti. Přitom si ovšem počínali tak nešikovně nebo neomaleně, že kolem sebe nadělali neuvěřitelný nepořádek. Přivolaní strážníci v obou odpadkářích odhalili šestadvacetiletého muže ze Šluknova a devatenáctiletého mládence z Velkého Šenova. Jejich aktivitám učinili přítrž, k čemuž stačila jen domluva. Při odklízení odpadků strážníci objevili i několik jmen, z nichž se dalo vydedukovat, kdo je majitelem nepořádku. Pořízená fotodokumentace bude figurovat jako podklad k přestupkovému řízení, kam bude vlastník odhozených pytlů předvolán.

Stejný osud čeká i majitele vozidla Seat Toledo, kterého si všimli svědci, jak ve čtvrtek šestnáctého června v půl deváté večer odhazuje v objektu bývalých kasáren v Rumburku pytle s komunálním odpadem. Strážníci zde objevili osm napěchovaných pytlů a brzy také zjistili, kdo byl jejich majitelem. Pan I. T. se na výzvu strážníků dostavil na služebnu městské policie, kde se ke svému hříchu přiznal. Celá věc byla postoupena k dořešení k přestupkové komisi.

A do třetice všeho dobrého. O dva dny později si rumburský strážník, který byl v té době mimo službu, všiml na ulici Šluknovská bílé Toyoty Previ, jejíž řidič u kontejnerů vyhazoval pytle s odpadky. Ujel však dřív, než dorazili strážníci, ale těm se z nalezených dokladů podařilo zjistit majitele vozidla i odpadků, kterým je sedmatřicetiletý muž ze Šluknova. Své počínání bude muset vysvětlit u přestupkové komise, a pokuta ho zřejmě nemine.

Trampoty na sekané

punk1 Při rockovém festivalu Rumburská sekaná, který se konal 18. června v areálu Domu dětí a mládeže v Rumburku, se jeden z návštěvníků zpil do němoty a svým chováním rušil ostatní a znervózňoval pořadatele. Na jejich výzvy, aby koncert opustil, nijak nereagoval, a tak byli na místo přivoláni rumburští strážníci. Ti byli nekompromisní a opilého tanečníka z Jílového u Děčína vyvedli z areálu bez větších průtahů. Náš fotograf byl u toho, kdy se mládenec marně snažil vykroutit z ruky zákona, a tento památný okamžik zvěčnil.

Tisk Tisk | E-mail E-mail