Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam? Průvodce vaším volným časem

„Existují dva způsoby, jak poznat svět,“ píše kolega Fefík v povídce Cestopis mladého muže a pokračuje: „Cestovat. Nebo sedět v hostinci. Svět do něj přijde za vámi.“ Pro ty, kterým se ještě chce cestovat, předkládáme pár tipů.

V pátek 1. července pečou na Fabrice v Doubici prasátka a k tomu hraje Mikuláš Tichý se Zdeňkem Kropáčem. Hrají všechno a hrají dlouho.

V sobotu 2. července otevřou ve Velkém Šenově slavnostně nové fotbalové kabiny, ačkoli staré ještě chátrají a padají; o slavnostním uzavření jsem nezaslechl nic. Celodenní program na hřišti zakončí zápas domácích s novinářským týmem FC SORRY.

Ještě tentýž večer hraje v areálu pivovaru Kocour ve Varnsdorfu Ivan Hlas a Jindra Kejak Malagelo, Na kolena a tak.

Jako odborník na koně nesmím vynechat rodeo, které se pojede tradičně v Království u Šluknova. Rovněž 9. července.

9. července se ve Vilémově koná jubilejní 40. ročník turnaje v malé kopané Vilémovský květ. Po jeho skončení vypuknou oslavy založení klubu, který letos v pohodě obhájil účast v divizi. V rámci oslav bude hrát mužstvo umělců Arabela, kde hrají herci i bývalí fotbaloví reprezentanti. Za všechny třeba Pavel Trávníček a Antonín Panenka. Po fotbale následuje televizní estráda live.

Kdo chce folk, může stejnou sobotu 9. července do Stodolce u Chřibské. Tam Jaroslav Hutka zazpívá, že Krásný je vzduch a krásnější je voda.

Je toho hned na začátek prázdnin dosti. Nevím, co stihnu. A jak to řeší pan Fefík ve své knize: „Cestovat nebo sedět v hostinci?“ ptá se. „Já už nikam nepůjdu!“ odpovídá si celkem rozumě.

Tisk Tisk | E-mail E-mail