Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krásná Lípa má dopravní stavbu roku 2010

Praha, Krásná Lípa • V reprezentativním a atraktivním prostředí Betlémské kaple v Praze byly ve čtvrtek 9. června v podvečer vyhlášeny výsledky osmého ročníku soutěže Česká dopravní stavba a technologie roku 2010. Město Krásná Lípa získalo hlavní cenu v kategorii »A« dopravní stavby. Odborná porota v čele s profesorem Petrem Moosem ocenila dopravní řešení regenerace Křinického náměstí, které je vzorovým příkladem vzájemného respektování územních nároků automobilové dopravy, chodců a cyklistů, spojené s uplatněním městské zeleně. Cenu na podiu převzali starosta města Jan Kolář, zástupce dodavatele SaM silnice a mosty Děčín, a. s., generální ředitel Dušan Drahoš a spoluautorka projektu architektka Eva Cerhová. Zrekonstruované Křinické náměstí bylo slavnostně uvedeno do užívání před rokem, 5. června 2010. Projekt regenerace náměstí, který připravil a řídil Zbyněk Linhart, podpořila dotací Evropská unie prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad a celkové náklady činily třicet pět milionů korun.

V silné konkurenci významných dopravních staveb, např. Pražského silničního okruhu, je toto ocenění pro Krásnou Lípu mimořádným úspěchem.

stavba1

Starosta Krásné Lípy (první muž zleva) Jan Kolář přebírá ocenění Česká dopravní stavba a technologie roku 2010. Foto: os. archiv

Tisk Tisk | E-mail E-mail