Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Studentská výměna gymnazistů z Rumburku a německého města Sulzbach-Rosenberg

Na přelomu února a března navštívili Rumburk němečtí studenti z bavorského Sulzbach-Rosenbergu v rámci týdenní studentské výměny s dlouholetou tradicí. Po nesmělém přivítání se rozjel náš individuální program, a po neděli, kdy jsme se postarali o našeho hosta každý jednotlivě, jsme se setkali ve škole. V průběhu týdne nás přivítal místostarosta města, navštívili jsme rumburskou Loretu, naše hlavní město Prahu, rozhlednu Dýmník, Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Němečtí studenti se zúčastnili i několika vyučovacích hodin a pracovali s námi i na projektech, které jsme prezentovali před rodiči. V sobotu jsme se s těžkým srdcem rozloučili. A začátkem května jsme se setkali znovu, v Německu.

Tentokrát jsme byli po jednom v rodinách ubytováni my. Konverzace již tolik nevázla, protože jsme se už lépe znali. Program byl bohatý, také nás přivítal zdejší starosta, ředitel gymnázia, navštívili jsme města Norimberk a Mnichov a průběžně jsme pracovali na společném kulturním programu, kterým jsme slavnostně naši výměnu před rodiči a učiteli ukončili. Součástí byla i výstava starých a novodobých fotografií, jež němečtí studenti nafotili při pobytu v Čechách.

I když jsme se na začátku trochu obávali, výměna se vydařila, nabyli jsme spoustu nových zkušeností i zážitků a získali jsme nové přátele. Neváhali bychom jet znovu!

Děkujeme Česko-německému fondu budoucnosti za finanční podporu.

Monika Malaníková

Tisk Tisk | E-mail E-mail