Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

První Farmářské trhy přilákaly stovky návštěvníků

Šluknovsko, Varnsdorf • Stovky návštěvníků, hektolitry piva, maso z hor, stánky plné dobrot, usměvavé děti, živá zvířata a zemědělská technika, to všechno bylo k vidění v pátek a sobotu 13. a 14. května v areálu varnsdorfského pivovaru Kocour, kde se konaly historicky první Farmářské trhy Šluknovska.

Návštěvníci si zde mohli zakoupit Jahodové pivo, kozí sýry, čerstvé mléko z Trutnova, korálky ze Šluknova, čokoládu z Děčína, bramboráky z Moravy a mnoho dalších výrobků. Někteří si přišli pochutnat na netradičních pivech, jiní zamířili za zvířaty či obdivovali šikovné řemeslníky. Někdo si nemohl vynachválit pochoutky připravované na ohni, druzí se zájmem sledovali dění v hale plné řemeslníků.

Vysoký zájem o výrobky farmářů dokládal i fakt, že některé stánky brali návštěvníci přímo útokem. Stánky s kozím sýrem měly během hodiny vyprodáno, majitelé museli pro novou zásobu zajet. Podobné to bylo i u pečiva. Farmáři asi takový zájem nečekali.

A děti? Těm bylo nejlépe mezi hospodářskými zvířaty, kde si mohly nakrmit i pohladit kozy, koně, ovce i housátka a další droboť.

Majitel pivovaru Kocour Josef Šusta by rád pořádal trhy pravidelně. Vše ale závisí na zájmu lidí, který byl ovšem po oba dva dny vcelku vysoký, a tak lze předpokládat, že i o další trhy bude zájem. „Doufáme, že se nám ve Varnsdorfu podaří založit novou tradici, rádi bychom trhy pořádali minimálně šestkrát do roka.“ Stoprocentně se lidé mohou těšit na další trhy na podzim. MAS Šluknovsko totiž na ně získala dotaci od ministerstva životního prostředí. „Podzimní trhy chceme pojmout trochu jako dosečnou. Samozřejmě nebudou chybět tradiční farmářské výrobky, ale celý den pak zakončíme lidovou veselicí. Doufám, že se nám tento plán podaří zrealizovat,“ věří Josef Šusta.

Tisk Tisk | E-mail E-mail