Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
| 2. 6. 2011 | Nezařazené

Kudy kam? Průvodce vaším volným časem

Opatrně se k nám plíží prázdniny, dovolené a termín doplatku za elektrický proud. Nemůže být jenom samá radost.

Tak, co tady máme?

Výstavu vtípků autora těchto řádků vystřídá v knihovně ve Varnsdorfu 2. výstava studentských prací Grafický design. Tak je to správně – hezky mládí vpřed! Tady je informace z tiskové zprávy: „Druhá expozice představí tento obor v trochu jiném světle. Studenti třetího ročníku připravili kopie slavných renesančních mistrů, např. Sandra Boticcelliho, Leonarda da Vinci a jiných. Také uvidíte práce druhého ročníku a ukázku maturitních prací.“

Všechno končí, všechno začíná a já tu mám smutnou zprávu, že si kapela Prohrála v kartách naplánovala svůj konec. Radostnější zpráva je, že jeden z posledních koncertů proběhne na Fabrice v Doubici 3. června. Ti, kteří byli na posledním Free Tibetu v Mikulášovicích, vědí, že jde o veselou postpunkovou kapelu. A ti, kteří si myslí, že nikoho z téhle partičky neznají, se pletou, protože frontman, skladatel a textař skupiny Filip Horáček je mimo jiné autorem spousty textů i pro jiné interprety. Například písnička, kterou jste nemohli minout, je Nebe, které zpívala a zpívá Anna Ká.

Domeček Na Kopečku pořádá 10. a 11. června pátý ročník Festiválku malého umění, sympatická akcička s výhledem na Rumburk hostí většinou kumštýře z okolí, a letos i Edwarda Powella s kapelou. Podrobná informace byla v minulém čísle Rumburských novin.

Tisk Tisk | E-mail E-mail