Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

43. ročník Poháru Rozhlasu vyhráli chlapci ze ZŠ U Nemocnice

Pohár Rozhlasu je prestižní atletická soutěž družstev žáků základních škol. Vychází ze základních atletických disciplín, jako je sprint, vytrvalostní běh, skok vysoký a daleký, hod nebo vrh.

Letošní rok se soutěž konala ve středu 11. května ve Varnsdorfu, kde se sešlo třináct škol z celého okresu. Rumburská Základní škola U Nemocnice vyslala do boje dvě družstva. Starší žákyně (Eva Melová, Michaela Lesová, Michaela Holišová, Marie Hrabovická, Martina Kašková, Naďa Dytrychová, Daniela Pešková, Pavla Adamcová, Šárka Walterová a Maruška Nguyenová) obsadily páté místo. Starší žáci (Martin Chytil, Kryštof Novák, Lukáš Havlas, Matěj Čech, Jakub Sokol, Radek Vyčítal, Luboš Válek, Libor Šícha, Marek Heinrich a Jakub Kocián) vybojovali po neuvěřitelném výkonu první místo. Chlapci postupují do krajského kola, které se bude konat 24. května v Bílině. A nakonec to nejdůležitější: super výkony podali Michaela Lesová (2. místo ve vrhu koulí), Eva Melová (3. místo ve skoku vysokém), Martin Chytil (1. místo ve skoku dalekém), Kryštof Novák (2. místo ve skoku vysokém), štafeta na 4 x 60 m ve složení Martin Chytil, Kryštof Novák, Jakub Sokol a Lukáš Havlas obsadila 2. místo.

Byl to krásný den, na krásném stadionu, s krásnými výsledky. Děkuji všem závodníkům.

Alena Košnarová

atletika1

Vítězné družstvo atletické soutěže Pohár Rozhlasu – chlapci ze Základní školy U Nemocnice v Rumburku. Foto: soukr. archiv