Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Strážníci pátrají po původcích černých skládek

Rumburk • Tři kamerové body na sídlišti V Podhájí v Rumburku byly v minulých dnech vyměněny za nové, moderní a kvalitnější. Tato inovace stála město tři sta tisíc korun.

„Původní staré kamery způsobovaly při svém pohybu vibrace v domě, na což si jeho nájemníci často ztěžovali. Zato nové kamery jsou při svém chodu zcela nehlučné a bezproblémové. Navíc jsou vybaveny zařízením pro noční vidění, takže nám to usnadní monitoring sledovaných oblastí za snížené viditelnosti,“ vysvětluje ředitel Městské policie v Rumburku Miroslav Jeřábek a dodává, že kamerový systém znatelně pomohl zajistit bezpečnost v rumburských ulicích. „Pomáhá nám to předcházet mnoha nežádoucím jevům, jako je například vandalismus nebo výtržnictví. Ale například na sídlišti V Podhájí se nyní chceme zaměřit i na původce černých skládek u kontejnerů, což je nešvar, který se tady v poslední době velmi rozmohl. Kamera zachytí toho, kdo zde odhazuje například pneumatiky, televize a podobné věci, a s takovým záznamem je možné ho najít,“ říká šéf rumburských strážníků.

Ty, kteří velkoobjemový odpad odkládají tam, kam nemají, čeká v přestupkovém řízení nemilé překvapení. Pokuty za tento přestupek šplhají až do tisíců. „Maximální pokuta je padesát tisíc korun, ale záleží na množství odpadu, na jeho druhu, či na tom, jestli se jedná o opakovaný skutek. Ale i menší provinění se pachatelům černých skládek prodraží víc, než kdyby za jejich odvoz zaplatili ve sběrném dvoře,“ zdůrazňuje Jiřina Hejlová z přestupkové komise Městského úřadu v Rumburku.

Likvidaci černé skládky a případně i sanaci okolí sice zařídí město Rumburk, ale úhradu vynaložených nákladů bude poté vyžadovat po viníkovi.

V Rumburku se tento nepořádek systematicky objevuje na několika místech, kromě sídliště V Podhájí to je i místo u kontejnerů na tříděný odpad na křižovatce silnic Šluknovská a Starokřečanská, a také v Horním Jindřichově.

Město za likvidaci těchto černých skládek ročně zaplatí až stovky tisíc korun.

Tisk Tisk | E-mail E-mail