Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mistrovství Čech mužů a žen 2011 v kulturistice

kulturistika1 Mistrovství Čech v kulturistice a bodyfitness se letos konalo v Rumburku. Letošní soutěž byla však oproti loňsku výjimečná počtem závodníků. Před porotu se v rumburském domě kultury postavilo 9. května na šedesát borců.

Soutěžilo se v různých váhových a výškových kategoriích a z každé vzešel vítěz ověnčený mistrovským titulem. Zřejmě největší show se odehrála při vystoupení sedmi borců v kategorii do 82,5 kg. Diváci měli možnost vidět krásný souboj mezi Zdeňkem Červeným a Davidem Plachým. Oba byli výborně připravení, David vypadal skvěle v uzavřených postojích, Zdeněk byl vyrýsovaný »na kost«. Rozhodčí se nakonec přiklonili k lepší finální připravenosti Zdeňka Červeného a udělili mu titul pro letošní rok. Ten získal i titul absolutního vítěze soutěže. Atmosféra v sále rumburského kulturního domu byla fantastická a bouřlivá, což provokovalo závodníky k podání maximálních výkonů.

Kromě soutěže krásných mužů se zde konala i soutěž krásných žen. V jednotlivých kategoriích bodyfitness se představilo celkem patnáct závodnic. Své kvality zde představila zkušená závodnice Veronika Zubačová, která vyhrála nejen svoji kategorii, ale stala se i celkovou vítězkou soutěží kategorie žen. Rumburská závodnice Petra Dvořáková skončila třetí. Během soutěže pořadatel zajistil i několik zajímavých vystoupení, kromě přehlídky sportovního oblečení, plavek a spodního prádla diváky zaujalo také kouzelnické představení, které předvedl komik Richard Nedvěd. Vrcholem doprovodného programu však bylo vystoupení aktuálního mistra Slovenska, mistra světa a dvojnásobného mistra Evropy Štefana Havlíka, který přijel rumburským divákům předvést svoji formu. A bylo se na co dívat. Štefan je výborným pozérem, má naprosto dokonale symetrickou postavu podloženou výborným vyrýsováním. Formu si udržel a všem přítomným se předvedl ve skvělé formě.

Atmosféra soutěže byla po celou dobu výborná, a tak se diváci mohou těšit i na další akce, které pořadatel připravuje. Dost možná, že to bude i mistrovství republiky.

Zdroj: www.skfcr.cz

Tisk Tisk | E-mail E-mail