Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Voda z pramenů Křinice putuje až do španělské Granady

pramen-krinice Jednou za pět let se koná celoevropské setkání turistů EURORANDO. První ročník se uskutečnil v roce 2001 ve francouzském Štrasburku, druhý v roce 2006 v Českých Budějovicích a nyní se chystá třetí ročník ve španělských městech Almeria a Granada.

Průvodním tématem letošního EURORANDA je voda. Voda jako životodárná tekutina, jako vzácný a v budoucích letech stále ohroženější dar.

Z tohoto důvodu se bude slévat voda ze všech velkých i malých evropských řek, včetně těch z České republiky, a zároveň s touto akcí proběhne na 167 akcí doprovodných. Šluknovskému výběžku se dostalo té cti poslat do Španělska svou skleničku vody. Vedle velkých řek, jako jsou Labe, Vltava a Morava bude české řeky reprezentovat i krásnolipská Křinice. Na každém setkání u studánek, pramenů a soutoků českých řek se v rámci různých turistických akcí bude nabírat do speciálních ručně vyrobených lahviček voda, která se bude štafetově slévat a ve finále doputuje do španělské Granady.

Klub českých turistů v Krásné Lípě chystá v rámci této celorepublikové akce na sobotu 21. května mezinárodní česko-německo-polské setkání u pramenů Křinice, z nichž bude odebírat vodu pro Španělsko. Krásnolipští turisté na tento den chystají již od deseti hodin dopoledne bohatý doprovodný kulturní program: polský folklorní soubor Cisowainki, dětský pěvecký sbor ZUŠ Varnsdorf, folklorní soubor Dykyta, soutěže pro rodiny s dětmi, dechový soubor Blasorchester Bautzen, či country kapelu Malvaz a spoustu dalších.

Tisk Tisk | E-mail E-mail