Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Bývalého ředitele rumburského domu kultury Jiřího Krále čeká soud

dk-strelnice Rumburk • Proti bývalému řediteli rumburského domu kultury Jiřímu Královi bylo zahájeno trestní stíhání pro podezření z trestného činu zpronevěry a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Pokud soud uzná Krále vinným, hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody.

Jiří Král se stal ředitelem Domu kultury v Rumburku v roce 2007 poté, co z výběrového řízení, kterého se zúčastnil, odstoupil z rodinných důvodů vítěz soutěže, a Král tak jako druhý v pořadí nastoupil na uvolněné místo.

V roce 2009 proběhla v domě kultury veřejnoprávní kontrola, která zjistila nesrovnalosti v hospodaření této příspěvkové organizace. Na základě těchto výsledků pak město Rumburk podalo na ředitele Krále trestní oznámení. Ten se vzápětí vzdal funkce ředitele, později se odstěhoval z Rumburku. S trestním stíháním proti jeho osobě však nesouhlasil a podal proti němu stížnost.

V minulých dnech státní zástupce tuto stížnost zamítl jako neodůvodněnou, a tak se trestní stíhání proti Jiřímu Královi rozjelo na plné obrátky.

V tuto chvíli je, podle tiskového mluvčího Policie ČR Vojtěcha Haňky, celý materiál připraven k předání státnímu zástupci k podání obžaloby. Vyčíslená škoda, kterou Jiří Král svým prapodivným hospodařením způsobil městu Rumburk, dosahuje částky 750 tisíc korun.

Tisk Tisk | E-mail E-mail