Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ke stříbru stačil judistům jediný bod

judo1 Pořadatelé prvního ročníku Memoriálu Václava Prokeše v Teplicích, který se konal začátkem dubna, rozdělili soutěž pro velký zájem soutěžících do dvou dnů. V sobotu bojovalo na sto padesát starších a mladších žáků a žákyň, v neděli se pak představilo 130 mláďat. Soutěž probíhala v nové moderní hale na pěti tatami, na nichž se často odehrávají i mezinárodní turnaje. Organizace byla výborná, a tak i při účasti 31 oddílů, z nichž pět bylo z Německa, měla soutěž spád a nebyla pro děti dlouhá.

Rumburští judisté se v konkurenci větších oddílů neztratili. Vybojovali bronz a krásný pohár v soutěži oddílů. Před sebe pustili pouze oddíly SK Litoměřice a PROSPORT Teplice. Na druhé družstvo jim chyběl pouze jediný bod.

O tento úspěch se zasloužili ziskem zlatých medailí Vladimír Kolařík, Karel Macoun a Lukáš Šabo, stříbrné medaile vybojovali David Stárek, Tobiáš Gajdoš, Dušan Gežo a Šárka Skálová, bronzové medaile přivezli Zdenka Jeřábková, Kateřina Kotmelová, Martin Flégr, Vítek Suchopár, Jaroslav Demeter a Lukáš Jonásek. Svými výkony však přispěli k zisku poháru i ostatní startující, kteří sice nezískali medaili, ale jejich výkon byl oceněn tolik potřebnými body.

Za zmínku rovněž stojí i premiéra našich juniorů Lukáše Daitla a Michala Kouteckého, kteří se po úspěšném složení zkoušek na turnaji představili v roli rozhodčích.

Souběžně s tímto turnajem proběhlo i Mistrovství ČR juniorů a juniorek v Jičíně. Zde Rumburk zastupoval pouze Michal Koutecký. Boje mezi staršími si zkusili i dorostenci Alexandr Pešek a Pavlína Koutecká, která skončila na 4. místě. Všichni, i když nezískali cenné kovy, předvedli při svých zápasech pěkné a technické judo.

Tisk Tisk | E-mail E-mail