Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam? Průvodce vaším volným časem

Po tom, co jsem »skouknul« dvě vystoupení naší fotbalové reprezentace (celkem hrdinský pokus nenechat se popravit ve Španělsku a odchozené utkání s Lichtenštejnskem), těším se na druhou ligu ve Varnsdorfu (hraje se proti Karviné 17. dubna od 15.00 hodin). Jestlipak se varnsdorfští chytnou? Také se těším na divizi do Vilémova s Přední Kopaninou 9. dubna v 16.30 hodin. Jestlipak vilémovským fotbalistům vydrží forma? A úplně nejvíc se těším na pralesní ligu do Velkého Šenova (16. dubna od 17.00 hodin). Je úplně jedno, jak to dopadne, hlavně že se uvidím se sousedy… a především, aby nám vydrželo počasí.

Rovněž se těším na kulečník, konkrétně na vyřazovací boje play off části turnaje, který se hraje v šenovském Clubu. V rámci finálového večera proběhne i vernisáž výstavy fotografií Koule a kulečník, která mapuje historii těchto tradičních turnajů. Vše v pátek 15. dubna.

V dubnu se taky bude hrát jeden skutečně extra »filmík« – Rango. Animovaný western, ve kterém notně jetý chameleon stane se hrdinou. Film vede žebříčky návštěvnosti, a není 3D! A mluví se o něm pouze v superlativech. Doporučuji najít si na youtube nejen ukázky z filmu, ale i ukázky ze studia, kde se připravovala zvuková stopa a hlavního hrdinu namlouval Johny Depp. Všechny scény byly natočeny nejprve takto nanečisto, vlastně na jakési čtené zkoušce a animátoři potom z tohoto »předfilmu« vycházeli. Nádhera. Hraje se v kině na Střelnici v Rumburku v neděli 10. dubna od 18.00 hodin.

A ještě něco. Nezapomeňte uplést si včas pomlázky, protože Velikonoce jsou letos dosti pozdě a vrbové proutky mohly by být v té době už nepoužitelné.

Tisk Tisk | E-mail E-mail