Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburáci na Cape Epic, nejtěžším závodě horských kol na světě

Osmý ročník etapového závodu Cape Epic začne v Jižní Africe už tuhle sobotu. Závodníky čeká v osmi dnech trať dlouhá 707 kilometrů s 14550 metry převýšení, vedoucí z Tokai do Lourensfordu.

Účastníci závodu jsou vybíráni »internetovou loterií«, a ta letos zařadila do startovního pole i naše bikery Pavla Brabce a Radka Tůmu (momentálně působícího v Číně).

Pavel Brabec, který byl k dispozici ke krátkému povídání před odletem, říká: „Ten závod je opravdu těžkej, proto se startuje v dvoučlenných družstvech a závodníci se od sebe nesmí vzdálit na víc než dvě minuty. Je to proto, že se jede těžkým terénem a závodníci si musí být nablízku pro případ, že by se cokoli stalo. Narozdíl od ostatních závodů, kde se jede alespoň čtyřicet procent závodu na cestách, nebo na šotolině, tady jedeš vlastně pořád divočinou. Single trecky, kamení a trny… Ale příroda je to krásná. Zároveň je fajn, že podmínky jsou pro všechny závodníky úplně stejné. Bydlíš ve stanovém městečku, stojíš stejnou frontu na záchod i na toaletu… hvězda, nehvězda. Moc se těším.“

Na otázku po speciální přípravě říká: „Musíš mít naježděno, extra se asi připravit nemůžeš.“

A když hledám vybavení na cestu, ukazuje mi dvě šišky salámu vyrobené ve Varnsdorfu a český dres, ve kterém pojede jednu etapu a který pro tuto příležitost věnoval mistr republiky v silniční cyklistice Petr Benčík. Nic moc. To se vejde do baťohu každému.

Fotky a vyprávění z Jižní Afriky čekejte v nějakém z příštích čísel.

brabcak

Dvě šišky salámu a dres (a samozřejmě bycikl), standardní vybavení cyklisty na jeden z nejtěžších závodů horských kol na světě. Foto: doucha

Tisk Tisk | E-mail E-mail