Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
| 24. 3. 2011 | Nezařazené

Glosa

Situace tady v Japonsku zdaleka není taková, jak ji média popisují – naprosto zkresleně a nepravdivě… píše pro web Neviditelný pes Daniel Forró, Čech, který v Japonsku žije trvale a k elektrárně Fokušima to má coby kamenem dohodil.

A pokračuje: poslal jsem už několik protestních mailů do různých médií s uvedením věci na pravou míru, pochopitelně jsem se odpovědi nedočkal, ani nic nebylo uveřejněno. Pravda je nezajímá, tvoří si svůj vlastní virtuální svět.

Má pravdu, popis nehody v jaderné elektrárně Fukušima se zcela vymyká z normálního mediálního šálení a postupuje do vyššího levelu: mediální šílení.

Skrytá hrozba radiace je výhodný artikl, stejně jako neviditelný vir prasečí a ptačí chřipky, jako všechno to, co si nemůžeme sami jednoduše změřit.

Těžko řici, jestli je to jenom hloupost (chytrost?) editorů, kteří tak zvyšují sledovanost, a nebo řízená operace nějaké záhadné (neviditelné) lobby.

Každopádně svět je mnohem otevřenější, než v době jaderné nehody v Černobylu. Tenkrát se (alespoň na východě) o věci necudně mlčelo.

Dnes je možné dohledat spoustu relevantních informací a vytvořit si svůj názor. Je tedy na každém, jestli situaci zváží s rozumem nebo bude uléhat patami k místu nehody a cpát se jodovými tabletami.

Tisk Tisk | E-mail E-mail